Na postavu v MMO hre minul vyše milión eur, jeho kamarát ju omylom predal za pár stoviek

Na postavu v MMO hre minul vyše milión eur, jeho kamarát ju omylom predal za pár stoviek

 

Priam až neskutočný príbeh sa odohral v Číne, kde jeden z hráčov prišiel o svoju online postavu v MMO titule Justice Online po tom, čo ju jeho (dnes už nepochybne bývalý) kamarát predal za smiešnych 500 eur.

Možno sa teraz smejete, ale verte tomu, že nešťastnému hernému závislákovi do smiechu veru nebolo.

Absurdný príbeh sa začal podľa denníka South China Morning Post písať tak, že nemenovaný hráč požičal svojmu kamarátovi účet so svojou absolútne premakanou postavou. Až sa mi nechce veriť, že by niekto počas života minul státisíce eur na online hru, ale predokladám, že každý sme nejaký. Tak či onak, prefíkaný kamarát situáciu nechutne zneužil a snažil sa „vytunené“ alter-ego predať naspäť jeho majiteľovi za 50 000 eur (v prepočte). Po celom dni hrania bol však taký vyčerpaný, že pri zadávaní transakcie do in-game obchodu spravil chybu a pomýlil sa pri desatinej čiarke.

Postava sa teda ocitla v zozname predávaných predmetov za asi 500 eur, teda zlomok ceny. Prirodzene, že to okamžite využil tretí, úplne cudzí hráč, ktorý mal toľko šťastia, že si výhodný obchod všimol a okamžite zainvestoval, citoval čínske periodikum portál Kotaku.

Jasne, že pôvodný majiteľ to nenechal len tak a podal na svojho ex-kamaráta a spoločnosť NetEase, ktorá MMO prevádzkuje, žalobu. V tomto bode asi už nikoho neprekvapí, že o celej veci rozhodovala sudkyňa na diaľku cez videochat a celá záležitosť sa tak vyhla pojednávaniu v súdnej sieni.

Výsledok celej tejto patálie bol taký, že pôvodný majiteľ získal svoju miliónovú postavu naspäť, no ako odškodné musel zaplatiť hráčovi, ktorý ju kúpil na hernom trhovisku, cez 11 000 eur. Jediný, kto z celej hádky vyšiel víťazne, bol tak hráč číslo 3.

Hold, ako sa hovorí... kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva!

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk