Šialenstvo, alebo obdivuhodný výkon?: 572 hodín hrania za mesiac a svetový rekord k tomu

Šialenstvo, alebo obdivuhodný výkon?: 572 hodín hrania za mesiac a svetový rekord k tomu

 

Toto už bude veľmi ťažké prekonať.

Asi by ste ani neuhádli, aký je rekord v počte odohraných hodín za jeden kalendárny mesiac však? Je asi zrejmé, že hrať neustále 24/7 počas jedného mesiaca by pravdepodobne privodilo smrť odvážlivca, ktorý by sa o to pokúsil a preto treba k takýmto pokusom o rekord pristupovať opatrne a vždy si dopriať aspoň niekoľko hodín spánku. Následne je už otázkou len to, koľko spánku reálne potrebujete.

Doterajší rekord bol na úrovni 569 hodín a na svedomí ho mal streamer JayBigs. To znamená, že každý deň hral v priemere 18,9 hodiny a zvyšných vyše 5 hodín denne spal. Tento rekord však platil iba do konca novembra. Prekonal ho totiž Andrew „GiantWaffle“ Bodine, ktorý počas jedného mesiaca odohral neuveriteľných 572 hodín.

GiantWaffle každý deň v mesiaci november streamoval 19 hodín, pričom sa mu podarilo nazbierať 3 milióny napozeraných hodín a 10 tisíc nových odberateľov.

No nešlo to tak jednoducho. Bodine sa na tento maratón pripravoval mesiace, aby upravil svoj biorytmus tak, aby to zvládol: „Streamovať 19 hodín denne nie je zdravé. Je jasné, že som si toho vedomý. No keď sa na to pozriete z druhého uhla pohľadu, veľa ľudí sa snaží prekonať rekordy tým, že idú na svoj limit toho, čo je považované na zdravé. Nikdy to nebolo o tom, že to bude jednoduché.“ No oplatilo sa mu to, pretože počet odberateľov a pozretí sa mu zvýšil o 60%. 

Počas týchto 572 stihol napríklad prejsť Death Stranding, Red Dead Redemption 2, Luigi’s Mansion, no hral aj hry ako Escape from Tarkov, Rocket League, Factorio a Rainbow Six: Siege.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk