Death Stranding bojuje o titul najlepšej hry roku 2019

Death Stranding bojuje o titul najlepšej hry roku 2019

 

Blíži sa koniec roka a s ním aj odpoveď na jednu z najväčších herných otázok: „Ktorá hra bola tou najväčšou peckou, hrou roku 2019?“

13. decembra v skorých ranných hodinách bude ohlásená nielen hra roku 2019, ale aj víťazi ďalších 28. kategórií, o ktorých sa dá tento rok na The Game Awards hlasovať.

V rámci Game of the Year medzi sebou bojujú Death Stranding, Resident Evil 2, Sekiro: Shadows Die Twice, Super Smash Bros. Ultimate a The Outer Worlds.

Všetky tieto hry sa tešili pozitívnym ohlasom nielen zo strany médií, ale aj samotných hráčov. Najväčšou kontroverziou je nedávno vydaný Death Stranding. Nejeden hráč napadol túto nomináciu na sociálnych sieťach s názorom, že si to nezaslúži a na zozname malo byť niečo iné. Podľa slov nahnevaných ľudí je tu táto Kodžimova hra iba vďaka jeho kamarátskemu vzťahu s organizátorom celej šou. Celé je to ale iba jedna veľká fáma, nakoľko o nomináciách nerozhoduje jeden, desať, ani päťdesiat ľudí. Celý proces je komplikovaný a o výbere rozhoduje 80 médií z celého sveta. Postup výberu je popísaný na oficiálnom webe, ale v podstate každé z médií zozbiera od svojich redaktorov 5 nominácií pre každú kategóriu a na základe toho sú ohlásené finálne nominácie. Následne prebieha verejné hlasovanie, to má ale veľmi malú váhu na finálny výsledok.

Kategórie neobsahujú iba hry, ale aj esports osobnosti, hráčov, hercov herných postáv a podobne. Z tých herných je pkrem hry roku zaujímavá aj kategória najlepšia Action Game s titulmi Apex Legends, Astral Chain, CoD: Modern Warfare, Devil May Cry 5, Gears 5 a Metro Exodus.

Hra s najlepším podaním príbehu môže byť Death Stranding, Control, A Plague Tale: Innocence, Disco Elysium alebo The Outer Worlds.

Naj RPG má nominantov ako Final Fantasy XIV, Disco Elysium, Kingdom Hearts 3, Monster Hunter World: Iceborne a The Outer Worlds.

Rodinným hrám ako zvyčajne vládne Nintendo s Luigi's Mansion 3, Ring Fit Adventure, Super Mario Maker 2, Super Smash Bros. Ultimate a Yoshi's Crafted World.

Celý zoznam nominácií nájdete na webe The Game Awards, kde môžete aj priamo hlasovať za svojich favoritov.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk