8000 km vzdialená hráčka pomohla zachrániť svojho kamaráta, ktorý dostal záchvat

8000 km vzdialená hráčka pomohla zachrániť svojho kamaráta, ktorý dostal záchvat

 

Pomoc v pravej chvíli a sila zapnutého mikrofónu počas hrania.

Server BBC priniesol na svetlo sveta príbeh, ktorý zahreje každého hráča pri srdci. Príbeh, ktorý ukazuje, že veľké geografické vzdialenosti pri spoločnom hraní nie sú až takou prekážkou.

Totižto, 17-ročný Aidan Jackson, ktorý žije v Anglicku mal práve herné „posedenie“ s 20-ročnou Dia Lathora z Texasu, keď dostal Jackson zrazu záchvat: „Zobrala som si svoj headset a počula som niečo, čo znelo, ako keby mal niekto záchvat a samozrejme som sa začala báť a začala som zisťovať, či je všetko v poriadku. Keď neodpovedal, začala som hľadať číslo na záchrannú službu pre Európsku Úniu. Keď to nefungovalo, tak som hľadala číslo na záchrannú službu, kde by som mohla hovoriť s reálnou osobou a rýchlo som ich kontaktovala,“ povedala Lathora.

Po 40 minútach od udalosti dorazila na miesto polícia a zistila, že mama Jacksona vôbec nemá tušenie, že jej syn mal záchvat. Napriek tomu, že Jackson a Lathora sa v živote nestretli, tak Lathora mala jeho domácu adresu, čo celú situáciu uľahčilo. Mama tak išla do synovej izby a našlo v extrémne dezorientovanom stave a putoval tak rovno do nemocnice.

„Sme veľmi vďační za to, čo Dia spravila a sme vystrašení z toho, že sme boli na prízemí a nevedeli o tom. Dia mala našu adresu, no nemala kontaktné číslo, takže bolo úžasné, že sa jej podarilo privolať pomoc z takej diaľky. Hovorila som s ňou osobne a poďakovala sa jej, no jej stačilo to, že mohla pomôcť. Aiden sa teraz má oveľa lepšie a jeho vyšetrenia v nemocnici dopadli dobre,“ povedala Aidenova mama.

Zdroj: BBC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk