Twitch stráca podiel voči streamovacím službám. Rastie Facebook Gaming

Twitch stráca podiel voči streamovacím službám. Rastie Facebook Gaming

 

Nekorunovaný kráľ klesá.

Twitch je nepopierateľným kráľom herného streamovania. Služba, ktorú vlastní Amazon je hojne využívaná streamermi a aj divákmi, no v poslednej dobe mu „lezú do kapusty“ traja veľkí konkurenti. Youtube so službou Youtube Gaming, Facebook s Facebook Gaming a Microsoft so službou Mixer. A podľa posledných štatistík všetky tieto služby rastú práve na úkor Twitchu.

Samozrejme, Twitch je stále nekorunovaným kráľom, no pri takomto tempe to už o niekoľko rokov vôbec nemusí platiť. Oproti roku 2018 totiž podiel Twitchu klesol o 6,1%, ktoré si ukradli ostatné služby. Youtube Gaming stúpol o 0,4%, Mixer o 0,6% a Facebook Gaming o 5,4%

Hlavne nárast služby Facebook Gaming je celkom prekvapujúci. Zaujímavé však je, že Mixer napriek veľkým akvizíciám streamerov v poslednom období narástol iba o 0,6% a je otázne, ako dlho bude Microsoft ešte ochotní do tejto služby investovať, pokiaľ sa situácia nezlepší.

Twitch naďalej dominuje aj v počte streamovaných hodín za mesiac, kde mu však relatívne dobrú konkurenciu robí Youtube Gaming. A čo bolo na Twitchi najpopulárnejšie? Kategória Just Chatting, ktorá zahŕňa všetko „nie herné“ na Twitchi. Tej sa podarilo prekonať aj také ťažké váhy ako League of Legends a Fornite.

Dáta pochádzajú z webu StreamElements, ktorý ich získava z platformy Arsenal.gg

Zdroj: StreamElements

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk