AMD vydalo šialený procesor, na ktorom si zahráte Crysis bez grafickej karty

AMD vydalo šialený procesor, na ktorom si zahráte Crysis bez grafickej karty

 

Toto je takmer Epyc.

Minulý týždeň vydala spoločnosť AMD svoj nový procesor. A prívlastok masívny by mu asi ani nestačil. Ide totiž o AMD Threadripper 3990X – 64-jadrový procesor, ktorého cena sa hýbe okolo 4000€. Tento procesor vychádza zo serverového procesoru AMD EPYC 7742.

Aby sme nezabudli. Tento masívny procesor má okrem 64 jadier aj 128 vlákien a jeho Boost frekvencia dosahuje 4,2GHz. Samozrejme, nie je primárne určený na hry a nie je určený primárne pre bežných smrteľníkov. O tom vypovedá v prvom rade jeho cena. Je určený pre výpočtovo náročné úlohy v biznis segmente.

To však Youtube kanálu Linus Tech Tips nezabránilo, aby ho podrobili hernému testu. A dosť netradičnému. Linus sa totiž pokúsil rozbehnúť Crysis výlučne na procesore. Čiže jednu z legendárne náročných hier spustiť tak, aby sa na výpočtoch nepodieľala grafická karta.

A prekvapením je v prvom rade to, že hru boli schopní rozbehnúť. Ako podotkol Anthony, Threadripper 3990X je prvým procesorom, ktorému sa podarilo rozbehnúť Crysis. Asi je jasné, že výkon nebol ani zďaleka ideálny, no aj tak to poukazuje na extrémny výkon, ktorý tento procesor ponúka.

Celý pokus s hraním Crysis na procesore si môžete pozrieť na videu nižšie. Časť s Crysis začína od 9:13

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk