Nvidia: Odstránenie podpory Battle.net z GeForce Now bol jednoducho omyl

Nvidia: Odstránenie podpory Battle.net z GeForce Now bol jednoducho omyl

A samozrejme pracuje na jeho náprave.

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli, že spoločnosť Activision Blizzard stiahla podporu Battle.net z nedávno spustenej streamovacej služby GeForce Now. A prakticky nikto nevedel, prečo sa to stalo, no tí najviac pesimistickí predpokladali, že vydavateľ uzatvoril exkluzívne partnerstvo s inou streamovacou službou, ktoré bude ohlásené už čoskoro.

Našťastie to však tak nie je a Nvidia tvrdí, že jednoducho došlo k nedorozumeniu: „Activision Blizzard bol skvelým partnerom počas beta testovania GeForce Now a ich službu sme zahrnuli do nášho bezplatného skúšobného obdobia pre užívateľov. No uvedomili sme si, že sme to nemali dovolené a preto sme ich hry odstránili zo služby. Dúfame, že ich budeme môcť čoskoro pridať späť,“ prezradil zástupca spoločnosti Nvidia.

Podľa Bloombergu však Activision Blizzard chce vyjednať novú komerčnú zmluvu predtým, ako sa ich hry znovu objavia v službe. Nvidia na druhej strane nechce uzatvárať komerčné zmluvy s každým vydavateľom zvlášť, čo ich posunulo do patovej situácie, ktorú sa snažia momentálne vyriešiť. Uvidíme teda, či sa im to v krátkej dobe podarí.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk