THQ Nordic a spol. nakúpili ďalšie nové štúdiá. Ktoré sa stali obeťou tentokrát?

THQ Nordic a spol. nakúpili ďalšie nové štúdiá. Ktoré sa stali obeťou tentokrát?

 

A napriek tomu všetkému stále v zisku.

Už sme si asi aj zvykli, že čo správa o tomto škandinávskom vydavateľovi, to správa o nákupoch nových herných štúdií. Skupina Embracer Group do ktorej patria vydavatelia THQ Nordic, Koch Media, Coffee Stain Hoding a ďalší totiž ohlásili Ďalšiu várku štúdií, ktoré sa im podarilo kúpiť a otvoriť za posledné tri mesiace.

Ešte v januári ich dcérska spoločnosť Amplifier Game Invest otvorila štúdio C77 Entertainment vo švédskom Göteborgu a taktiež aj štúdio River End Games v americkom meste Seattle. A samozrejme, pred týždňom taktiež ohlásili otvorenie nového štúdia Nine Rocks Games v Bratislave.

Teraz však ulovili obrovskú rybu herného priemyslu, keď ohlásili kúpu štúdia Saber Interactive. A o masívnosti tohto nákupu svedčí napríklad len fakt, že štúdio má viac ako 600 zamestnancov a jeho akvizícia vyšla spoločnosť Embracer Group na 150 miliónov dolárov v úvodnej platbe a pri splnení bližšie nešpecifikovaných podmienok sa môže vyšplhať až na 375 miliónov dolárov, čo je mimochodom viac, za koľko kúpilo Sony štúdio Insomniac Games.

Zakladatelia Saber Interactive Matthew Karch a Andrey Iones sa stanú druhými najväčšími akcionármi Embracer Group. Štúdio má svoje pobočky v New Jersey (USA), Rusku, Švédsku, Bielorusku, Španielsku a Portugalsku. Na svojom konte má okrem World War Z aj porty Zaklínača 3 a Vampyr na Nintendo Switch a taktiež spolupracuje so štúdiom 343 Industries na Halo: The Master Chief Collection.

„Saber bol na našom radare veľmi dlhú dobu kvôli ich dlhej histórii vysokokvalitnej práce. Ich ambície sa postupne posunuli k projektom, ktoré si sami financovali a ktoré boli ohromujúce, napríklad World War Z, ktorý predal viac ako 3 milióny kópií. Aj keď Saber ostane samostatnou spoločnosťou vrámci Embracer Group, nevieme sa dočkať spolupráce s nimi na prémiových hrách,“ povedal šéf Embracer Group Lars Wingefors.

Počet vývojárskych tímov pod hlavičkou Embracer Group sa tak zvýšil na neuveriteľných 92 a tá pracujú na 108 hrách, pričom až 60 z nich je zatiaľ neohlásených. Počet zamestnancov, ktorí sa vrácmi štúdií Embracer Group podieľajú na vývoji hier stúpol na 2998 vývojárov. Embracer Group navyše vlastní 163 rôznorodých herných značiek. Okrem toho ohlásila Embracer Group aj akvizíciu štúdia Voxler, ktoré vyvíja hry zo série Let’s Sing a to za 1,9 milióna €.

A aj napriek tejto obrovskej investícii je vydavateľ v pluse. Tržby z predaja hier v poslednom kvartáli dosiahli sumu 154 miliónov dolárov, čo je medziročný nárast o 9%. Čistý zisk spoločnosti za posledný kvartál tak dosiahol 31 miliónov dolárov, čo je nárast o 54%.

Zdroj: Embracer Group

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk