CD Projekt je druhou najcennejšou videohernou spoločnosťou v Európe

CD Projekt je druhou najcennejšou videohernou spoločnosťou v Európe

 

Hádajte kto je prvý.

Príbeh poľského štúdia CD Projekt RED je obdivuhodný. Od nesmelých začiatkov s prvými dvoma Zaklínačskými hrami sa zo dňa na deň prostredníctvom tretieho dielu stali jedným z najuznávanejších herných štúdií na svete a momentálne patrí ich ďalšia hra, Cyberpunk 2077 k tým najočakávanejším v tomto roku. A keď si k tomu prirátame relatívne úspešný obchod GOG, tak je dôvod na optimizmus aj do budúcnosti.

A potvrdzuje to aj vývoj hodnoty firmy na akciovom trhu. Tá sa totiž za posledné tri roky zvýšila z 1,6 miliardy dolárov na takmer 8 miliárd dolárov v roku 2020, čo je neuveriteľné hlavne s ohľadom na fakt, že CD Projekt v tomto období nevydal žiadnu veľkú hru.

Znamená to taktiež, že CD Projekt je momentálne druhou najhodnotnejšou videohernou spoločnosťou v Európe a jediný gigant, ktorý túto poľskú spoločnosť predbehol je francúzsky Ubisoft. Ten však vydáva neporovnateľne väčšie množstvo hier. Iba to však dotvára obraz toho, čo sa Poliakom za niekoľko rokov podarilo. Z pašovania hier, cez maličké lokálne vydavateľstvo a nesmelé herné štúdio až po giganta herného priemyslu.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk