Zatiaľ čo popularita Fortnite klesá, tak jeho Battle Royale konkurencia stúpa

Zatiaľ čo popularita Fortnite klesá, tak jeho Battle Royale konkurencia stúpa

 

Apex Legends a PUBG statočne bojujú.

Spoločnosť Superdata už tradične uverejnila štatistiky tržieb vo videohernom priemysle za mesiac január 2020 a sú to čísla, ktoré potešia a zároveň zdvíhajú varovný prst. Tržby v tomto priemysle sa totiž v januári 2020 vyšplhali na 9,4 miliardy dolárov, čo je medziročný nárast o 3%. O tento nárast sa však postarali hlavne mobilné hry, pretože PC a konzolové tržby sa výrazne prepadli – konkrétne prémiové hry klesli o 19% a tržby z free-to-play hier klesli o 43%.

A za to môže samozrejme Fortnite, ktorý už nemá ani zďaleka taký čarovný efekt na tržby ako tomu bolo v minulom roku. Tržby hry boli najnižšie od novembra 2017 a zdá sa, že niektorí hráči sa presúvajú ku konkurenčným titulom. Apex Legends napríklad zažil zvýšenie počtu hráčov o 12% oproti decembru 2019 za čo môže vďačiť hlavne podujatiu Grand Soiree. Skutočným víťazom je však PUBG, ktorý spustil svoju šiestu sezónu a tá zvýšila herné tržby oproti decembru 2019 o 512%.

Veľmi úspešné vydanie zažila v januári hra Dragon Ball Z: Kakarot, ktorá s 1,6 milióna predanými kópiami vytvorila nový rekord v rýchlosti predaja hier zo série Dragon Ball Z.

Prívlastok najziskovejšej hry na PC si naďalej drží League of Legends, zatiaľ čo v konzolovom priestore vládne FIFA 20 a Call of Duty: Modern Warfare.

Celú tabuľku si môžete pozrieť nižšie:

Zdroj: SuperData

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk