Vo veku 61 rokov zomrel vynálezca „Konami kódu“

Vo veku 61 rokov zomrel vynálezca „Konami kódu“

 

R.I.P.

Kazuhisa Hashimoto bol v 80-tych a 90-tych rokov jeden z programátorov v spoločnosti Konami a pracoval na hrách ako Snatcher, ISS či Gradius. Pre mnohých je však známy tým, že vynašiel niečo, čo dnes poznáme pod názvom Konami Code. Jeho bývalý kolega však na sociálnej sieti Twitter prezradil, že už sa nenachádza medzi nami, keď vo veku 61 rokov zomrel.

Konami Code je kombinácia znakov Up, Up, Down, Down, Left, Right, Left, Right, B, A, Start, ktorý použil prvý krát v hre Gradius a ktorý sa následne rozšíril do veľkého množstva hier. Bol to vlastne cheat kód, ktorý sprístupnil pre hráča výhody alebo odomkol niektoré iné časti hry. Napríklad v hre Contra daroval tento kód hráčovi 30 životov navyše. Následne sa rozšíril do mnohých ďalších hier a to nie iba od vydavateľa Konami.

V rozhovore v roku 2003 prezradil, ako prišiel s nápadom na vytvorenie Konami Code: „Mal som jedného podriadeného, ktorý hral Gradius a bola to veľmi ťažká hra. Ja som sa často nehrával, takže som ju nevedel zdolať, takže som tam pridal Konami Code. No vzhľadom na to, že som ho používal hlavne ja, muselo to byť niečo ľahko zapamätateľné. Hra sa vyvíjala jeden a pol roka a v tom čase bolo pre mňa vytvorenie kódu niečo ako zábavné puzzle.“

Jeho odkaz tak zostane pravdepodobne nesmrteľný.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk