Bethesda vs. Mick Gordon, 2. kolo: Doom Eternal sa dočká Mick’s Cut soundtracku

Bethesda vs. Mick Gordon, 2. kolo: Doom Eternal sa dočká Mick’s Cut soundtracku

 

Situácia sa vyrieši, ale rany zostanú naveky.

V pondelok sme vás informovali o roztržke medzi Bethesdou a skladateľom hudby do hier Doom, Prey či Wolfenstein, Mickom Gordonom. Nakoniec vysvitlo, že primárny dôvod, prečo Gordon verejne prehlásil, že s Bethesdou pravdepodobne nikdy spolupracovať nebude je finálny mix oficiálneho soundtracku k hre Doom Eternal. Teda nie v samotnej implementácii hudby do hry, ale v soundtracku.

Vyzerá to totiž, že Bethesda sa ho rozhodla vydať bez toho, aby do procesu Gordona zapojila, čo ho pochopiteľne dosť naštvalo a vydavateľa tak kritizuje veľká časť fanúšikov jeho hudby. A taktiež to znamená, že v prípadnom pokračovaní Doomu sa už Gordon pravdepodobne nebude podieľať, čím séria nepochybne príde o dôležitý diel skladačky.

Zdá sa však, že nie je všetkým dňom koniec a minimálne jeden problém bude čoskoro vyriešený. Gordon totiž v odpovedi na mail fanúšika prezradil, že sa pravdepodobne dočkáme „Mick’s Cut“ verzie soundtracku Doom Eternal, teda verzie, ktorú pripraví priamo Mick Gordon. Kedy to však bude a v akej forme, to zatiaľ zostáva záhadou.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk