Youtube si poistil PewDiePia exkluzívnou zmluvou

Youtube si poistil PewDiePia exkluzívnou zmluvou

 

Nič mu to však negarantuje.

V posledných mesiacoch zažívame vojnu streamovacích platforiem. Twitch, Mixer, Youtube a dokonca aj Facebook sa snažia exkluzívnymi zmluvami prilákať k sebe tie najzvučnejšie mená a spoliehajú sa, že tí so sebou prinesú aj divákov.

Teraz načrel do svojho vrecka Youtube, ktorý ohlásil, že s najpopulárnejším Youtuberom na svete Felixom Kjellbergom aka. PewDiePiom podpísal exkluzívnu zmluvu, ktorá zaručuje, že Kjellberg bude vždy vysielať prostredníctvom služby Youtube a tak ho napríklad na Twitchi určite neuvidíme.

„Youtube je mojim domovom už 10 rokov a streamovanie na tejto platforme je prirodzený vývoj smerom dopredu pri hľadaní spôsobov interakcie sa fanúšikmi po celom svete. Streamovanie je niečo, na čo sa chcem sústrediť v roku 2020 a ďalej, takže partnerstvo s Youtube je špeciálne a vzrušujúce pre budúcnosť.“

Je to celkom prekvapujúce a zároveň logické. Na jednej strane má PewDiePie na tejto platforme obrovskú fanúšikovskú základňu a asi by nedávalo zmysel ju opustiť. Na strane druhej však v poslednej dobe patril k veľkým kritikom služby a nedával si servítku pred ústa pri nepopulárnych novinkách služby.

Youtube však skonštatoval, že táto dohoda ho nebude chrániť pred prípadnými trestami za porušovanie pravidiel služby, s čím mal Kjellberg taktiež problémy. Tam bude súdený ako bežný Youtuber a žiadne zaobchádzanie v rukavičkách nemáme očakávať. Čo je vzhľadom na jeho občasné úlety asi potrebné.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk