EA vydá v najbližšom roku až 14 hier a zoznam skrýva aj tajomstvá

EA vydá v najbližšom roku až 14 hier a zoznam skrýva aj tajomstvá

 

Zárobky boli viac ako slušné.

Spoločnosť Electronic Arts mala včera svoju tradičnú prezentáciu finančných výsledkov za minulý finančný rok a aj vďaka korone bol dopyt po ich hrách a službách v poslednom kvartáli nadpriemerný. Spoločnosť totiž za finančný rok 2019 vygenerovala tržby vo výške 5,54 miliardy dolárov, čo je nárast oproti 4,95 mliardy v rovnakom období v minulom roku.

Omnoho pôsobivejší je však fakt, že väčšina tržieb sa týkala mikrotransakcií. Až 78% tržieb pochádzalo z digitálneho priestoru pričom až 2,78 miliardy bolo v mikrotransakciách.

  • FIFU 20 si už zahralo viac ako 25 miliónov hráčov
  • Star Wars Jedi: Fallen Order si zas zahralo 10 miliónov hráčov
  • Madden NFL 20 zažilo najúspešnejší rok od vzniku série
  • Apex Legends sa stal najsťahovanejšou F2P hrou na Playstation 4 v roku 2019

Poďme však na budúcnosť. Asi nikoho neprekvapí, že EA nás v tomto roku plánuje zahltiť športovými hrami. To však nie je všetko, pretože EA tvrdí, že do marca 2021 vydá až 14 hier. Ak si to však rozoberieme na drobné, tak to pre nešportového hráča až tak pôsobivo neznie.

Tento rok sa dočkáme novej hry FIFA, Madden NFL a NHL a EA sľubuje aj ďalšiu, ešte neohlásenú športovú hru (UFC?). Okrem toho EA ráta medzi vydania veľkých hier aj Switch port Burnout Paradise a Command & Conquer Remastered. To máme dokopy šesť.

Ďalšími dvoma hrami budú zatiaľ neohlásené mobilné hry (je možné, že tu sa vyskytne Skate) a ďalšiu štvoricu budú tvoriť EA Partners hry – hry od menších vývojárov, ktoré zastrešuje Electronic Arts.

Čiže to máme dokopy 12. Zvyšné dve hry bude tvoriť zatiaľ neohlásená „HD“ hra, čiže hra určená pre veľké konzoly/PC a ešte jeden tajný projekt, ktorý nie je žiadnym spôsobom konkretizovaný.

Poslednou zaujímavou správou je vyhlásenie, že EA očakáva, že súčasné hry „budú môcť byť upgradované zdarma pre budúcu generáciu konzol,“ čo znamená, že minimálne na Xbox Series X budú pravdepodobne tieto hry používať program Smart Delivery. Vzhľadom na to, že Sony stále neohlásilo, ako bude ku cross-gen hrám pristupovať je však zrejmé, že EA nemohla byť viac konkrétnejšia.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk