SEGA oslavuje svoje 60. výročie absolútnym konzolovým nezmyslom

SEGA oslavuje svoje 60. výročie absolútnym konzolovým nezmyslom

 

Toto môže pokojne ostať v Japonsku.

Verte, neverte, teda narážam tým na mladšie ročníky, svojho času SEGA vyrábala aj konzoly a vyrábala ich až dovtedy, dokým si neuvedomila, že jej konzoly už vlastne ani nikto nekupuje. Jednou z ich najmenej úspešných bol handheld Game Gear, ktorý chcel zosadiť z trónu Nintendo Game Boy.

Pri 60. výročí spoločnosti si SEGA zmyslela, že by bol dobrý nápad, keby vzali Game Gear, zmenšili ho na veľkosť kľúčenky a vydali pod menom Game Gear Micro. Veď keď Nintendo prišlo s mini konzolami, tak SEGA príde rovno s mikrokonzolou! Aby to ale nešlo tak ľahko, tak sa rozhodli, že do konzolky dajú len 4 hry a v prípade, že by ste chceli hrať iné, tak musíte siahnuť po inej verzii Game Gear Micro. Do predaja totiž prichádzajú rovno 4 verzie, každá so svojimi 4 hrami.

Cena jedného zariadenia sa v prepočte na eurá doťahuje na vyše 40 eur, pričom máte možnosť si kúpiť celú kolekciu, ktorá obsahuje aj špeciálne prídavné zariadenie. To je vlastne lupa, ktorú nasadíte na zariadenie a obraz sa vám tak zväčší. Kolekcia aj s lupou stojí cca 250 eur.

Verzie konzoly a ich hry:

  • čierna: Out Run, Puyo Puyo Tsu, Royal Stone, Sonic the Hedgehog
  • modrá: Baku Baku Animal: Sekai Shiikugakari Senshuken, Gunstar Heroes, Sonic & Tails, Sylvan Tale
  • žltá: Nazo Puyo: Arle no Roux, Shining Force, Shining Force II, Shining Force: Final Conflict
  • červená: Columns, The G.G. Shinobi, Megami Tensei Gaiden: Last Bible, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special

Techniké špecifikáce:

  • veľkosť: 80 mm x 43 mm x 20 mm
  • uhlopriečka 3 cm
  • zvuk: (jack konektor)
  • nabíjanie: 2 AA batérie

SEGA sa nechala počuť, že na ich výročie majú pripravené niečo, čo vraj otrasie herným priemyslom. Dominik to ale vystopoval ešte pred ohlásením, a tak sa zdá, že tie otrasy spôsobí ich vlastná streamovacia služba...

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk