Obrovským ohlásením spoločnosti SEGA bude...herná streamovacia služba

Obrovským ohlásením spoločnosti SEGA bude...herná streamovacia služba

 

A hype bublina spľasla.

Asi pred týždňom sa objavila informácia, že nové vydanie magazínu Famitsu, ktoré má prísť k čitateľom zajtra bude obsahovať „revolučnú informáciu, ktorá zatrasie herným priemyslom“ a týka sa vydavateľstva SEGA. A tak sa spustila vlna špekulácií, čo by to tak mohlo byť, pričom najčastejšie sa spomínala spolupráca medzi Microsoftom a vydavateľstvom SEGA či už na báze exkluzívnych hier, alebo rovno odkúpenia celej spoločnosti.

Nič také sa ale nekoná. Niektorí čitatelia už totiž Famitsu majú k dispozícii a tou veľkou správou je nová služba od spoločnosti SEGA s názvom FOG Gaming. Malo by ísť o hernú streamovaciu službu, ktorá bude na svoje fungovanie používať procesory a grafické čipy z Arkádových strojov a jej hlavnou výhodou oproti konkurencii bude ultra nízka odozva.

Aj keď pre nás táto služba asi veľa neznamená, tak v krajinách, kde sú Arkádové herne stále populárne to môže tamojším spoločnostiam pomôcť zarábať aj počas toho, ako majú zatvorené priestory. Ale, že to zatrasie herným priemyslom...no uvidíme.

Okrem toho SEGA ohlásila aj Game Gear Micro o ktorom však písal kolega Maroš v samostatnom článku.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk