Premier League použije divácke zvuky z FIFA 20 pri vysielaní futbalových zápasov

Premier League použije divácke zvuky z FIFA 20 pri vysielaní futbalových zápasov

 

Namiesto divného ticha.

Tá najväčšia pandémia koronavírusu sa podľa všetkého v Európe skončila a okrem obnovovania ekonomiky sa pomaly rozbiehajú aj športové súťaže. Problém je akurát v tom, že v drvivej väčšine krajín nie je dovolené rozbehnúť tieto súťaže za prítomnosti divákov, čo sa rieši proste tým, že sa bude hrať pred prázdnymi tribúnami.

To však nie je až taká dobrá správa, pretože napríklad Anglická Premier League je známa svojou búrlivou atmosférou na štadiónoch. A aj keď hráči na ihrisku si krik divákov nebudú môcť užiť, tak diváci pri televízoroch áno. Televízna spoločnosť Sky Sports totiž oznámila vznik partnerstva so štúdiom EA Sports vďaka ktorému bude môcť počas televíznych futbalových prenosov púšťať do éteru okrem zvuku kopania do lopty aj hukot fanúšikov, ktorý bude priamo z FIFA hier.

V spolupráci s EA Sports dokázala Sky Sports vytvoriť veľké množstvo tímovo špecifických zvukov divákov a pokrikov, aby sme priniesli skvelú atmosféru Premier League pri obnovení ligy,“ prezradil hovorca Sky Sports.

Samozrejme, tento systém si bude žiadať otestovanie počas prvých dvoch zápasov po obnove ligy (tie sú naplánované na 17. júna) a až po tomto teste sa rozhodne, či je systém natoľko prínosný, aby sa s ním pokračovalo aj pri ďalších zápasoch.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk