Novou obeťou banu na Twitchi sa stal americký prezident, Donald Trump

Novou obeťou banu na Twitchi sa stal americký prezident, Donald Trump

 

Nenávistné príspevky sú údajne tým dôvodom.

Oslovovať aj mladých ľudí je pre politikov veľmi dôležité a preto je potrebné byť tam, kde sú oni. A preto nie je vôbec čudné, že v októbri 2019 si prezident USA, Donald Trump založil vlastný Twitch účet, aby sa aj takto mohol prihovárať svojim možným voličom.

Lenže svoju streamovaciu kariéru bude musieť prerušiť. Twitch mu totiž udelil dočasný ban a to kvôli „nenávistnému obsahu a obťažovaniu.“

Hovorca platformy povedal: „Nenávistný obsah na Twitchi nie je dovolený. V súlade s našimi pravidlami sme sa rozhodli udeliť kanálu prezidenta Trumpa dočasný ban za komentáre, ktoré počas vysielania odprezentoval a tento obsah bol z platformy odstránený.“

Tŕňom v oku Twitchu bol záznam zo zhromaždenia jeho priaznivcov v roku 2016, kde Trump hovoril o tom, že Mexiko posiela do USA „drogových dílerov a tých ktorý znásilňujú ženy“ a taktiež aj zhromaždenie z tohto roka, kde podobný výrok zopakoval.

„Tak ako každý, aj politici musia dodržiavať naše podmienky používania služby. Nerobíme žiadne výnimky a to ani v prípade politického obsahu a budeme konať opatrenia týkajúce sa tých, ktorí pravidlá porušia,“ dodal hovorca Twitchu.

Okrem banu na Twitch účet sa pre akciu rozhodla aj sieť fór Reddit, ktorá uzatvorila najväčší pro-Trumpovský subreddit r/The_Donald, tiež z dôvodu nenávistného obsahu.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk