Trvalo to 20 rokov, no Playstation 2 je konečne plne prelomená!

Trvalo to 20 rokov, no Playstation 2 je konečne plne prelomená!

 

Hranie „záložných kópií“ bez väčších problémov.

Aj keď Playstation 2 určite nepatrila medzi konzolám, ktoré by sa mohli pochváliť excelentným zabezpečením voči hraniu pirátskych kópií, tak tento proces nebol nikdy veľmi jednoduchý a rôzne metódy vyžadovali interné úpravy konzoly, alebo externý hardvér a to v závislosti od modelu konzoly.

S tým je však koniec, pretože užívateľ CTurt zverejnil na Youtube video o tom, ako sa za pomoci FreeDVDBoot dá ochrana konzoly Playstaiton 2 kompletne obísť a konzola vás bez problémov a bez ďalších modifikácií pustí hrať „záložné kópie“ hier.

CTurt je bezpečnostný analytik, ktorý počas skúmania objavil 16-bitový reťazec kódu, ktorý systém používal pre DVD mechaniku a tento reťazec kódu pokojne prijme 1,5MB kód na narušenie tohto systému. Vyslaním formátovaných dát spôsobí „buffer overflow“ ktorý pošle systém hľadať do pamäte presne tento kód a ten následne bez problémov spustí záložnú kópiu hry. Tento trik zatiaľ funguje iba na Playstation 2 konzolách s firmvérom 3.0 as 3.1, no podľa slov CTurta by mal byť čoskoro dostupný aj na ostatných firmévroch. 

CTurt celý tento proces popísal na blogovom príspevku a k dispozícii je už aj video populárneho Youtubera Modern Vintage Gaming. 

Zdroj: Youtube/ArsTechnica

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk