Čísla hovoria jasnou rečou: E3 už nie je potrebná

Čísla hovoria jasnou rečou: E3 už nie je potrebná

 

Vydavatelia sa zaobídu aj bez nej.

Aj keď primárny dôvod zrušenia E3 bola pandémia koronavírusu, tak budúcnosť tohto podujatia vyzerala biedne už aj pred tým. Sony sa tohto podujatia už nezúčastňovalo a nebolo jediné. V dobe, kedy sa viete k svojmu zákazníkovi dostať cez Twitch vyzerá byť nutnosť organizácie obrovského podujatia ako zbytočný luxus. A nové čísla od spoločnosti SuperData to potvrdzujú.

Spoločnosť totiž analyzovala úspešnosť herných streamov počas leta tie hovoria, že tieto podujatia nepotrebujú byť zahalené do diania výstavy E3 a vystačia si aj úplne samostatne. Hype si dokážu vygenerovať za vlastných podmienok.

Predstavenie Playstation 5 počas Playstation 5 Showcase totiž zbúralo rekordy v sledovanosti a dosiahlo priemer 1,51 milióna divákov naraz, čo je o vyše pol milióna viac ako Xbox E3 2019 show. Samozrejme, tu treba brať do úvahy fakt, že Playstation je silnejšia značka ako Xbox a ich podujatia často lákajú oveľa väčšie množstvo divákov.

Preto je viac na mieste porovnať napríklad Ubisoft, ktorý v prvej polovici júla odvysielal svoj Ubisoft Forward. Aj tu je však zrejmé, že Ubisoft nepotrebuje hype okolo E3 na to, aby dosiahol skvelé čísla. Tohtoročný Forward totiž sledovalo v priemere 1,02 milióna divákov zatiaľ čo v minulom roku dosiahla ich E3 konferencie „iba“ 0,75 milióna divákov.

Jediný, kto „doplatil“ na zrušenie E3 bola PC Gaming Show, ktorú sledovala iba polovica divákov oproti minulému roku.

Je teda zrejmé, že konzoloví výrobcovia a veľkí vydavatelia E3 nepotrebujú. Preto je viac ako otázne, či sa v post-korona svete vôbec toto podujatie konať bude. Možno to bude presne tak, ako sme písali v našom komentári

Zdroj: SuperData

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk