Ninja sa po roku vrátil na Twitch, bohatší o desiatky miliónov dolárov

Ninja sa po roku vrátil na Twitch, bohatší o desiatky miliónov dolárov

 

Tomu sa povie vydarená odbočka.

Jeden z najpopulárnejších streamerov na svete, Ninja (Tyler Blevins) sa po chvíli odmlky opäť vrátil k tomu, čo ho preslávilo – streamovanie hry Fortnite na službe Twitch. Ninja totiž presne 1. augusta 2019 ohlásil podpísanie exkluzívnej zmluvy s Microsoftom a jeho streamovacou službou Mixer, za čo údajne zinkasoval 50 miliónov dolárov.

Lenže, veľa vecí sa medzitým zmenilo. Microsoft ohlásil zrušenie služby Mixer, ktoré prebehlo v polovici minulého mesiaca a Ninja a ďalší populárny streamer Shroud dostali dve možnosti – buď ich exkluzívne kontrakty preberie na seba Facebook so svojou službou Facebook Gaming, alebo iba Microsoft „vyplatí“ a uvoľní spod zmluvy. Obaja si zvolili druhú možnosť a zinkasovali tak tučné šeky za zvyšky svojich kontraktov a so svojou ďalšou kariérou tak môžu robiť čo sa im len zachce.

Ninja sa tak včera po prvý krát po roku vrátil na službu Twitch a okamžite dosiahol takmer 100 tisíc divákov súčasne. Nič sa teda nezmenilo. Ninja je stále populárny a aj keď jeho fanúšikovia za ním odmietli ísť do služby Mixer, tak si na neho počkali na Twitchi. Akurát má tučnejšie bankové konto. 

Zdroj: Twitter/Twitch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk