Obchod roka dokončený! Nvidia získala za 40 miliárd spoločnosť ARM

Obchod roka dokončený! Nvidia získala za 40 miliárd spoločnosť ARM

 

Nvidia rastie a rastie.

Technologický gigant Nvidia oznámil, že sa dohodol so spoločnosťou SoftBank na odkúpení spoločnosti Arm Holdings a to v transakcií, ktorej celková hodnota dosiahne 40 miliárd amerických dolárov. Z toho bude 21,5 miliardy vyplatených cez akcie spoločnosti Nvidia (dokopy to dáva 10% akcií), 12 miliárd v hotovosti a 2 miliardy pri podpise zmluvy.

Arm je známy primárne vďaka tomu, že ide o dizajnéra architektúry, ktorá sa dnes používa primárne v segmente smartfónov. Túto architektúru používajú napríklad spoločnosti Qualcomm a taký Apple plánuje kompletne prejsť na ARM architektúru a to aj v segmente svojich Mac počítačov.

Nvidia však sľubuje, že bude naďalej používať prístup otvorených licencií a zákazníckej neutrality a aktivity spoločnosti tak nebudú ovplyvnené faktom, akého nového majiteľa má. Nvidia tak plánuje vo veľkom používať svoje vlastné zdroje a aj zdroje ARM akvizície v segmente grafík a vo výskume umelej inteligencie.

SoftBank pritom získal spoločnosť Arm Holding iba v roku 2016 za 31,4 miliardy dolárov v súlade s investičným plánom do „Internet Of Things,“ no viaceré pochybné investície (hlavne do spoločností WeWork a Uber) spôsobili, že biznis nešiel tak hladko, ako to spočiatku vyzeralo a aj keď SoftBank nebol nútený Arm Holdings predať, bolo to asi najlogickejšie riešenie.

Dá sa tak povedať, že Nvidia si ide na vysokej vlne. Po nedávnom excelentne prijatom predstavení nových Nvidia RTX3000 grafických kariet tu máme ďalší obchod, ktorý z dlhodobého hľadiska dostane spoločnosť do biznis segmentu, kde doteraz prístup nemala.

Celá transakcia už bola v príprave dlhú dobu, no vyžadovala si schválenie protimonopolných úradov v USA, Veľkej Británii, Číne a Európskej Únii. Nvidia taktiež dodala, že naďalej chce, aby sídlo spoločnosti ostalo v britskom Cambridge, kde plánuje ďalšie investície.

Zdroj: Yahoo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk