Immortals: Fenyx Rising musel zmeniť pôvodný názov kvôli drinku Monster

Immortals: Fenyx Rising musel zmeniť pôvodný názov kvôli drinku Monster

 

God & Monsters sa dostalo do hľadáčika právnikov.

Energetický nápoj známy ako Monster bol za tým, že Ubisoft bol nútený zmeniť názov z pôvodného Gods & Monsters na Immortals: Fenyx Rising. Táto bizarná skutočnosť vysvitla z dokumentov na stránkach patentového úradu USA. Ubisoft pôvodne tvrdil, že meno bolo zmenené z dôvodu zmien uskutočnených v hre, kvôli čomu už pomenovanie Gods & Monsters nereflektovalo podstatu hry. Možno je síce pravda aj toto, no vyzerá, že to boli právnici spoločnosti Monster Beverage Corporation, ktorí celú túto mašinériu dali do pohybu.

Už sme tu mali niekoľko podobných súdnych sporov, no tento jednoznačne patrí medzi tie najzvláštnejšie. Po prvé, kto by si už spájal hru God & Monsters a drink Monster? To si naozaj tá korporácia myslela, že nejaká videohra hra jej môže poškodiť predaje nápoja? Asi jej sláva stúpla do hlavy, po tom čo ich drink Monster stvárnil hlavnú úlohu v Kodžimovom Death Stranding.

Máme sa teraz snáď obávať zmien mien hier ako Monster Hunter, Pokémon (Pocket Monsters) alebo Monster Rancher? Ešte čakám, kedy sa spamätá Fanta a Square si potom môže so svojou Final Fantasy akurát tak pískať.

Zdroj: Nintendo Life

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk