Electronic Arts čelí ďalšej žalobe a dôvodom sú opäť lootboxy

Electronic Arts čelí ďalšej žalobe a dôvodom sú opäť lootboxy

 

Nie a nie sa ich zbaviť.

Aj keď drvivá väčšina herného priemyslu sa lootboxov zbavila, tak EA tejto metóde monetizácie zostáva verné. Z väčšiny svojich hier ich síce upratala, no športové hry a ich Ultimate Team módy tieto virtuálne kasína prevádzkujú stále a to napriek tlaku zo strany vlád jednotlivých krajín.

A tak prichádza ďalšia žaloba, tentokrát z Kanady. Právnická spoločnosť Mark Sutherland and Shawn Moore totiž 30. septembra podala na vydavateľstvo Electronic Arts žalobu a to z jednoduchým odôvodnením: Lootboxy sú gambling a Kanada nedovoľuje prevádzkovanie neregulovaného gamblingu.

„Vzhľadom na to, že EA nevlastní licenciu na prevádzkovanie gamblingu v Kanade je obvinené z prevádzkovania nelegálneho gambling systému cez svoj systém lootboxov.“ Táto žaloba bola podaná v mene zákazníkov, ktorí nakúpili lootboxy v EA hrách či už priamym alebo nepriamym spôsobom a táto žaloba sa týka viac ako 60 hier z portfólia EA vrátane športových hier NHL, NFL, FIFA, ale v žalobe sú zahrnuté aj tradičné série ako Battlefield, Mass Effect, Dragon Age, Need for Speed či Plants vs. Zombies.

A žaloba sa dotýka aj mobilných hier ako Command & Conquer: Rivals, Star Wars: Galaxy of Heroes či War Friends.

Vedenie Electronic Arts si bolo plne vedomé protiprávneho konania a prevádzkovania ich biznisu a napriek tomu sa na ňom podieľali. Druhou možnosťou je však, že si neboli vedomí svojho konania a svojou nedbanlivosťou a zámernou sleposťou k povahe ich podnikania podnikli aktívne kroky k implementácii týchto systémov.“

Kanada sa tak pridala k zoznamu krajín, ktoré vyhlásili vojnu lootboxom. Vydavateľ sa zatiaľ k tejto žalobe nevyjadril.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk