Bude bojovať Take-Two o Codemasters? Spoločnosť o tom uvažuje

Bude bojovať Take-Two o Codemasters? Spoločnosť o tom uvažuje

 

Toto teda nedopadlo podľa očakávaní.

Už je to necelý mesiac, čo sa verejnosť dozvedela o tom, že britské štúdiá Codemasters kupuje vydavateľ Take-Two, ktorý je známy napríklad ako materská spoločnosť Rockstaru (GTA) či Private Division (Outer Worlds). Vyzeralo to, že je ruka v rukáve a čaká sa už len na formálne dokončenie obchodu, ktorý mal Take-Two stáť 980 miliónov dolárov.

No kde sa vzal, tu sa vzal zrazu sa objavil vydavateľ Electronic Arts a za kúpu Codemasters ponúkol 1,2 miliardy, čo takmer okamžite schválila správna rada Codemasters. A tak to vyzerá, že britské štúdio známe sériami Grid, Dirt a licencovanými hrami F1 a WRC (tu ešte len prvú hru chystajú) skončí nakoniec v rukách EA.

Lenže, ani tu ešte nie sú formálne splnené všetky právne náležitosti a preto ešte existuje priestor, aby sa do boja o Codemasters zapojil niekto iný, alebo aby prípadne Take-Two vylepšilo svoju ponuku. No, či sa o to pokúsia, to je zatiaľ otázne.

Spoločnosť vydala správu pre investorov v ktorej tvrdí, že „Take-Two zvažuje svoju pozíciu voči Codmasters a vydá správu o ďalších oficiálnych krokoch prinesie v čase, keď to bude vhodné.“

Takže zatiaľ to vyzerá, že Take-Two sa ešte nevzdáva, no zároveň nie je zaručené, že ešte nejaká ponuka od nich príde. Uvidíme teda, ako sa situácia vyvinie.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk