CD Projekt si pod stromčekom našiel žalobu

CD Projekt si pod stromčekom našiel žalobu

 

Zavádzanie sa nevypláca.

Po problémovom spustení hry Cyberpunk 2077, čelí vydavateľ CD Projekt žalobe pre údajné „porušenie federálnych zákonov o cenných papieroch“. Žaloba bola podaná vo štvrtok 24.12.2020 na kalifornskom súde, právnickou firmou Rosen Law Firm z New Yorku, ktorá sa špecializuje na „práva globálnych investorov“. Advokátska firma Rosen v žalobe uvádza, že žaloba bola podaná v mene investorov, ktorí nakupovali cenné papiere ako napríklad akcie, v období od 16. januára do 17. decembra 2020. Predmet podania by sa mal opierať o to, že spoločnosť CD Projekt zavádzala a nepravdivo informovala o stave hry Cyberpunk 2077, ktorá vyšla len nedávno na platformy Stadia, PS4, PS5, PC, Xbox One a Xbox Series X. Firma Rosen požaduje súdnemu sporu prideliť triedu hromadnej žaloby.

Podľa slov uvedených v žalobe, vydavateľ CD Projekt neinformoval pravdivo o tom, že Cyberpunk 2077 bol na PS4 a Xbox One prakticky nehrateľný a nedopomáha tomu ani to, že všetky predbežné verzie na recenziu boli výhradne na PC. Predmet uvedený v súdnom spore sa tak opiera o konkrétne tvrdenia výkonného riaditeľa spoločnosti CD Projekt Adam Kicińskeho z januára 2020, kedy uviedol, že hra je plne funkčná a hrateľná a to aj napriek odloženiu hry do septembra. Podľa slov právnikov, v jednom prípade počas konferenčného hovoru oznamujúceho odloženie hry dokonca zavádzal investorov, že Cyberpunk 2077 verzia na old-gen konzoly nemá žiadny problém, ktorý by neumožňoval plnohodnotné hranie a potrebuje už len optimalizovať.

Podľa súdnej správy, investori utrpeli škodu v dôsledku umelo nafúknutej trhovej ceny po tom, čo sa objavila celá škála problémov s hrou a robila z nej nehrateľný produkt. Už deň po vydaní 11. decembra akcie spoločnosti CD Projekt dramaticky poklesli po sťažnostiach na stav hry, ktoré kolovali celým internetom.

Právnici požadujú pre investorov nemenovanú náhradu škody. V tlačovej správe zverejnenej vo štvrtok spoločnosťou Rosen Law Firm, Rosen žiada investorov, ktorí majú záujem o pripojenie sa k súdnemu sporu, aby sa v tejto veci obrátili na  ich spoločnosť. Ďalej sa tam uvádza, že súdny proces ešte nedostal žiadnu triedu. Rovnako aj investori v Poľsku uvažujú nad hromadnou žalobou.

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk