Logický krok streamovania: LG televízory dostanú v 2021 Stadiu a GeForce Now

Logický krok streamovania: LG televízory dostanú v 2021 Stadiu a GeForce Now

 

Bez potreby externých zariadení.

Toto je budúcnosť hrania, ktorú majú niektorí na mysli. Bez potreby hardvéru, bez potreby konzol. Jednoducho zoberiete gamepad, zapnete aplikáciu na televízore a hráte AAA hry cez herné streamovanie.

A táto budúcnosť sa nám predstaví už počas tohto roka. Spoločnosť LG totiž na konferencii CES 2021 oznámila svetu, že ich modelová rada televízorov pre rok 2021 bude obsahovať herné streamovacie aplikácie GeForce Now a Google Stadia. Pre Stadiu to bude druhá platforma, na ktorej je táto služba dostupná, nakoľko bežné Android Smart TV už vedia s touto službou pracovať, no pre GeForce Now ide o premiéru v takomto formáte a to na platforme WebOS od LG.

Podpora Google Stadia by mala pribudnúť v druhej polovici roka 2021 a na ovládanie hier bude nutný Stadia ovládač, nakoľko iba ten sa vie pripojiť priamo na router. Podpora GeForce Now pribudne „v priebehu roka 2021“ a bude fungovať tak, ako ste na túto službu zvyknutí. Teda streamované hranie podporovaných hier priamo z vašej hernej knižnice.

Expanziu do televízorov nedávno naznačoval aj šéf Xboxu Phil Spencer, no Microsoft zatiaľ žiadne konkrétne kroky neoznámil.

Zdroj: GSMArena

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk