Take-Two vzdalo boj o Codemasters a prenechalo ho Electronic Arts

Take-Two vzdalo boj o Codemasters a prenechalo ho Electronic Arts

 

Zostáva už len podpísať.

Ešte koncom minulého roka sa odohrala fascinujúca udalosť. Vydavateľ Take Two oznámil svoj záujem stať sa novým vlastníkom britského štúdia Codemasters, ktoré je primárne známe pretekárskymi sériami Dirt a Grid, no taktiež sú vlastníkmi licencií na F1 a WRC hry. Suma tejto transakcie sa mala vyšplhať na 980 miliónov dolárov a zdalo sa, že je „ruka v rukáve.“

No zrazu sa zjavil vydavateľ Electronic Arts, ktorý za odkúpenie Codemasters ponúkol 1,2 miliardy dolárov, čo okamžite priklonilo súčasných vlastníkov Codemasters smerom k tejto ponuke a oficiálne odporučili neprijať ponuku Take-Two a radšej prijať ponuku EA.

Lenže Take-Two mal stále čas na to, aby svoju ponuku vylepšil a pokúsil sa o Codemasters zabojovať. Spoločnosť vtedy poskytla vyhlásenie, že bude zvažovať ďalšie kroky. Nakoniec sa však rozhodla svoj boj o Codemasters vzdať. Ponuka vo výške 980 miliónov dolárov totiž oficiálne vypršala a Take-Two s novou ponukou neprišlo.

„Take-Two ostáva disciplinovanou organizáciou a so silnými finančnými výsledkami budeme pokračovať organické a neorganické spôsoby, ktoré budú dizajnované za účelom dlhodobého rastu Take-Two a prinášania výsledkov pre akcionárov.“

V reči bežných ľudí to znamená, že Take-Two sa rozhodlo nájsť iné ciele na akvizíciu, alebo bude naďalej vytvárať vlastné nové štúdia organickým spôsobom. Samozrejme, ešte stále je tu možnosť, že sa akcionári v najbližších dňoch prebudia a narýchlo pripravia novú ponuku, no očakávanie je už také, že o Codemasters bojovať nebudú.

To teda necháva voľný priestor pre Electronic Arts a ich ponuku. Ešte nie je 100% isté, že EA sa stane novým vlastníkom Codemasters, no pravdepodobnosť už hraničí s istotou.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk