Čínsky Tencent investoval v roku 2020 do 31 herných spoločností

Čínsky Tencent investoval v roku 2020 do 31 herných spoločností

 

Niekoľko veľmi známych mien.

Čínska spoločnosť Tencent je ešte pre mnohých západných hráčov neznáma, no jej prsty sú momentálne v mnohých štúdiách, ktoré poznáte a hry od nich hrávate dennodenne. Napríklad, Tencent je 100% vlastníkom štúdia Riot Games a má napríklad aj 40% podiel v spoločnosti Epic Games. A rozširovanie najväčšej hernej spoločnosti na svete smerom na západ pokračovalo aj v roku 2020.

Niko Partners totiž zverejnila zoznam všetkých herných spoločností, do ktorých Tencent v roku 2020 investoval a celkovo to bolo až 31 spoločností, ktoré buď odkúpili, alebo sa stali ich spoluvlastníkmi. Väčšina z nich patrí medzi menšie Čínske štúdia, ktoré nás, ako hráčov na západe až tak nezaujímajú a preto sa budeme venovať primárne investíciám, ktoré sa dotýkajú aj nás.

  • V januári spoločnosť investovala bližšie nepriblíženú sumu do populárneho štúdia Platinum Games a taktiež za 148 miliónov dolárov kúpili nórske štúdio Funcom.
  • Vo februári sa stali menšinovým vlastníkom nemeckého štúdia Yager a na financovanie Robloxu prispeli sumou 150 miliónov dolárov.
  • V júli investovali do francúzskej spoločnosti Voodoo.
  • V auguste ponúkli Hong-Kongskej spoločnosti Leyou odkúpenie za 1,5 miliardy. Leyou vlastní štúdia Digital Extremes a Splash Damage.
  • V októbri sa stali väčšinovým vlastníkom švédskej spoločnosti 10 Chambers.
  • V novembri investovali 25 miliónov dolárov za menšinový podiel v britskej spoločnosti Lockwood Publishing.

Málo toho teda rozhodne nebolo a zdá sa, že Tencent bude v týchto akvizíciách pokračovať aj v roku 2021. Uvidíme, aké štúdia padnú za obeť tentokrát.

Zdroj: Niko Partners

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk