Je tu začiatok konca služby Google Stadia?: Google ruší interné štúdia a štruktúru služby

Je tu začiatok konca služby Google Stadia?: Google ruší interné štúdia a štruktúru služby

 

Predčasný koniec.

Služba Google Stadia bola v našom regióne spustená v decembri minulého roka. A v našich dojmoch som písal, že existuje reálna obava, že Google nebude mať dostatok trpezlivosti, aby nechal službu rozkvitnúť. Taký je proste Google...

A zdá sa, že presne to sa deje. Spoločnosť totiž oznámila reštrukturalizáciu, ktorá prakticky znamená začiatok konca tejto služby.

V blogovom príspevku totiž zástupcovia spoločnosti Google oznámili, že zatvárajú svoje dve interné štúdia. Prvé z nich v Montreale viedla Jade Raymond, ktorá spoločnosť Google opúšťa. To druhé viedla bývalá šéfka Sony Santa Monica Shannon Studstill, no jej osud je zatiaľ neznámy. Celkovo sa toto rušenie dotkne 150 vývojárov a Google tvrdí, že sa pokúsi pre nich nájsť iné pozície vrámci spoločnosti Google. Čo však bude napríklad s Typhoon Studios, ktoré Google už dávnejšie kúpil, to zatiaľ nevieme.

Samozrejme, to taktiež znamená, že zrušené boli aj všetky herné projekty, ktoré vyvíjali interné štúdia spoločnosti Google.

To efektívne znamená, že na first-party obsah v službe Google Stadia môžeme už teraz zabudnúť. Google tvrdí, že služba Stadia však bude fungovať naďalej a naďalej chce vydávať third-party hry, takže ak ste do služby investovali peniaze, tak momentálne môžete bez problémov využívať Pro členstvo a nestrácate ani prístup k hrám. Isté je však to, že Stadia asi nepriniesla službe Google to v čo dúfala.

Google navyše ponúkne svoju Stadia technológiu pre iné spoločnosti a súčasný šéf služby Google Stadia Phil Harrison zostáva naďalej vo svojej pozícii a preto sa bude venovať práve týmto partnerstvám.

Zdroj: Google

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk