„Keď ju COVID stresuje, nech si urobí dieťa:“ Šéf Riot Games obvinený zo sexuálneho obťažovania

„Keď ju COVID stresuje, nech si urobí dieťa:“ Šéf Riot Games obvinený zo sexuálneho obťažovania

 

Pre Riot nie sú žaloby ničím výnimočným.

Šéf štúdia Riot Games, ktoré vytvorilo extrémne populárnu MOBA hru League of Legends a taktiež aj populárnu FPS hru Valorant sa dočkal žaloby, ktorá ho obviňuje zo sexuálneho obťažovania. Nicolo Laurent bol zažalovaný bývalou zamestnankyňou štúdia Sharon O’Donnel a jej obvinenia sú celkom pikantné.

O’Donnel bola výkonnou asistentkou Laurenta počas niekoľkých rokov v štúdiu a počas tohto obdobia jej Laurent niekoľkokrát naznačil aby prišla do jeho domu, pokiaľ tam nie je jeho manželka. Akurát pri tom použil slov „cum“ namiesto „come.“ O’Donnel bola zo štúdia prepustená v roku 2020 po tom, čo sa na jej správanie údajne sťažovalo množstvo ľudí v štúdiu. O’Donnel však tvrdí, že to nie je pravda a jej prepustenie malo úplne iné dôvody.

Okrem iného Laurent inštruoval svoju výkonnú asistentku, aby zvýšený stres v štúdiu kvôli pandémii koronavírusu riešila jednoducho: „...ak ženské pracovníčky v štúdiu nezvädajú COVID stres, tak by si mali spraviť deti.“

Hovorca štúdia Riot prezradil, že Laurent bude plne spolupracovať a podporovať tento proces a taktiež budú podporovať, aby sa celá situácia prešetrila.

Pre štúdio Riot Games to určite nie je prvá žaloba, ktorá sa týkala sexuálneho obťažovania. V roku 2018 sa štúdio dočkalo hromadnej žaloby za to, že štúdio neriešilo neustále sťažnosti zamestnankýň štúdia, ktoré sa týkali sexuálneho obťažovania. Štúdio Riot o rok neskôr odsúhlasilo mimosúdne vyrovnanie vo výške 10 miliónov dolárov.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk