Apple zatiahol do svojho sporu s tvorcom Fortnite aj spoločnosť Valve

Apple zatiahol do svojho sporu s tvorcom Fortnite aj spoločnosť Valve

 

Nová žaloba, nové argumenty.

Apple a Epic sú v súdnych sporoch už niekoľko mesiacov a postupne sa tieto spory rozširujú do väčšieho počtu krajín. Epic argumentuje zneužívaním monopolného postavenia, Apple zas potrebou ochrany spotrebiteľov a férovými podmienkami. Lenže v argumentácii spoločnosti Apple je jedna menšia diera.

Totižto, Apple argumentuje tým, že každý vývojár má na App Store rovnaké podmienky a z každej jednej platby sa odvádza spoločnosti Apple rovnaký odvod. Čo však nie je pravda, ako to na sociálnej sieti Twitter podotkol Tim Sweeney.

Pre Apple je však víťazstvo v tomto súdnom spore extrémne kľúčové, pretože obrovská časť príjmov spoločnosti je založená práve na povinnom 30% odvode pre Apple pri každej jednej transakcii pre App Store. A tak do toho Apple zatiahol aj spoločnosť Valve, prevádzkovateľa Steamu. Apple totiž tvrdí, že od Valve potrebuje informácie o jeho biznise, aby dokázal lepšie naformulovať argumenty proti Epic Games Store, nakoľko Steam je na poli PC digitálnej distribúcie dominantnou silou.

Konkrétne chce Apple, aby im Valve poskytlo mená, ceny, konfigurácie a dáta každého produktu, ktorý kedy vydali na Steame a taktiež aj detaily toho, koľko peňazí zarobilo na Steame Valve a ako ich rozdeľuje medzi vydavateľov. Apple chce poukázať na fakt, že aj Valve vytvára špeciálne podmienky pre vývojárov čo sa rozdelenia platieb týka.

Valve však tieto informácie poskytnúť nechce a podľa vlastných slov už poskytlo dostatočné množstvo dát k tomuto prípadu. Apple totiž požadoval šialené množstvo informácií – štatistiky predajov viac ako 30 tisíc hier a až neskôr svoju požiadavku okresal na 600 third-party hier. Valve však argumentuje, že neprevádzkuje digitálnu distribúciu na smartfónoch a preto sa ho tento prípad netýka: „Nejakým spôsobom sa spoločnosť fungujúca v PC priestore ocitla v žalobe týkajúcej sa mobilných aplikácií, pričom táto PC spoločnosť nesúťaží v priestore mobilných aplikácií a taktiež tam svoje produkty nepredáva. Apple požaduje extrémne strážené informácie o PC hrách dostupných na Steame, ktoré nereflektujú parametre, ktoré sú potrebné a ani nie sú relevantné a bolo by veľmi náročné ich spojiť dokopy. Požiadavky spoločnosti Apple by tak mali byť odmietnuté.“

Zdá sa teda, že Apple si bude musieť nájsť iný spôsob na to, aby dokázal súdu svoje argumenty.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk