Jednu z mála hier od Google štúdií nemá kto opraviť, pretože Google prepustil všetkých vývojárov

Jednu z mála hier od Google štúdií nemá kto opraviť, pretože Google prepustil všetkých vývojárov

 

Nepríjemná udalosť bez riešenia.

Ak patríte k hráčom, ktorí majú tú česť so službou Google Stadia a aktívne ju používajú, tak možno ste narazili na hru Journey to the Savage Planet. Ide o celkom vydarenú hru, ktorú vytvorilo štúdio Typhoon Studios a ktorá vyšla v januári 2020 na PC a konzolách a vo februári tohto roka na platforme Google Stadia. A na Stadii dokonca vyšla automaticky ako súčasť Pro predplatného.

Prečo? Lebo Google kúpil štúdio Typhoon Studios ešte v decembri 2019. Lenže hra je na Stadii v stave, ktorý sa nedá označiť ako ideálny. Trpí totiž mrznutím v hlavnom menu, pádmi a ďalšími technickými problémami, takže ak aj máte hru a máte Pro členstvo, tak je dosť možné, že si ju kvôli týmto problémom nemôžete užívať. A nakoľko ide o hru pre Google Stadia a herné súbory sú na serveroch, tak si podomácky vytvorené opravy nemôžu pripraviť samotní hráči.

Tí tak chcú nápravu. Lenže tá nemá od koho prísť. Google totiž rozpustil svoje first party štúdiá združené v organizácii Stadia Games & Entertainment, ktorého súčasťou bolo aj štúdio Typhoon Studios. Vydavateľ hry, 505 Games tak jednoducho odkazuje hráčom, že s touto situáciou nemá čo urobiť, pretože ako vydavateľ nemá prístup k zdrojovému kódu a ani k dátam, ktoré sú potrebné na prípravu opravy týchto problémov. Tie sú v spoločnosti Google a v dnes už neexistujúcom štúdio Typhoon Studios.

Hráči sa tak dostali do situácie, kedy vrámci Pro členstva dostali hru, ktorá im nefunguje ideálne, no nemá ju kto opraviť, pretože všetci tvorcovia tejto hry dostali pred niekoľkými dňami padáka. 505 Games dáva od situácie ruky preč, pretože hra bola na Stadii vydávaná priamo cez Stadia Games & Entertainment a teda oni s ňou nemajú vôbec nič a preto hráčov pochopiteľne odkazujú na spoločnosť Google. Tá však mlčí, lebo technicky túto hru nemá kto opraviť. Hráči sa tak dostali do bludného kruhu z ktorého pravdepodobne ani neexistuje cesta von, pokiaľ Google nebude ochotní pustiť sa do riešenia tejto situácie. A vzhľadom na ich „investície“ do herného priemyslu je otázne, či do opravy Journey to the Savage Planet investovať budú.

Je to teda ďalšia čierna škvrna na pôsobení spoločnosti Google v hernom priemysle. A pre mnohých je to ďalší dôkaz toho, ako netrpezlivý je Google a že výhrady hráčov boli oprávnené.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk