EA bude ku Codemasters pristupovať ako k nezávislej spoločnosti

EA bude ku Codemasters pristupovať ako k nezávislej spoločnosti

 

A potom ju celú zje.

EA je už od minulého týždňa oficiálnym vlastníkom britského štúdia Codemasters. Za všetky štúdiá, značky a ďalšie aktíva zaplatilo EA 1,2 miliardy dolárov a Codemasters sa tak stalo súčasťou rodiny EA štúdií. Veľkej a šťastnej rodiny EA štúdií.

Zdá sa však, že minimálne v najbližších rokoch nie je plánovaná hlboká integrácia a podľa vyjadrení viceprezidenta EA pre strategický rast Matta Bilbeyho budú na začiatku pristupovať k štúdiu ako k samostatnej zložke: „Určite budeme brať Codemasters ako samostatnú skupinu a to v najbližšom období, no určite im chceme poskytnúť plnú podporu ktorú potrebujú, aby vedeli prinášať hráčmi obľúbené hry a preskúmavali možnosti rastu.“

„Sme nadšení z toho, čo prinesie budúcnosť pre nás aj pre nich a aj keď zostanú v nezávislej podobe, tak určite zažneme plamene na ich možnosti cez silu herného vydavateľstva Electronic Arts.“

Otázok, ktoré sa týkajú tejto akvizície je tak po tomto vyhlásení celkom veľa. EA má svoju predplatenú službu EA Play a tak sa nevie, či sa súčasťou tohto predplatného stanú aj hry od Codemasters a taktiež nevieme, či budú Codemasters hry vydávané v službe Origin. Na tieto informácie nám asi odpovie iba čas.

Pre nákupy takéhoto rázu však nejde o nezvyčajný proces. Spoločnosti ako Codemasters majú zaužívané spôsoby biznisu a herného vývoja a ak by sa ten narušil príliš rýchlo, tak by mohla utrpieť kvalita ich hier. Podobne ako napríklad v prípade spojenia Microsoftu a Bethesdy, kde Microsoft vyhlásil, že Bethesda štúdiá sa nepripoja pod Xbox Game Studios, ale ostanú pod vlastným vedením a v starej štruktúre.

Zdroj: Gamingbolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk