• Hlavná stránka
  • Ostatné
  • Novinky
  • BioWare z minulosti už nie je BioWare dneška: Za posledných 5 rokov odišlo zo štúdia vyše 150 vysokopostavených vývojárov
BioWare z minulosti už nie je BioWare dneška: Za posledných 5 rokov odišlo zo štúdia vyše 150 vysokopostavených vývojárov

BioWare z minulosti už nie je BioWare dneška: Za posledných 5 rokov odišlo zo štúdia vyše 150 vysokopostavených vývojárov

 

Človek by povedal, že je to nadmerne veľa.

Áno, príchody a odchody z herných štúdií sú prirodzené a patria do kolobehu herného priemyslu. Rôzne dôvody vedú ľudí k zmenám, no asi málo AAA štúdií zažilo tak masívny exodus vývojárov na vysokých herných pozíciách ako kanadské štúdio BioWare.

Toto legendárne herné štúdio si získalo srdcia hráčov hrami ako Baldur’s Gate, KOTOR, Dragon Age či Mass Effect v posledných rokoch prešľapuje na mieste. Neúspech Mass Effect: Andromeda vystriedal ešte väčší neúspech hry Anthem a mnohí už vidia BioWare v spoločnosti štúdií ako Westwood a Visceral – štúdií, ktoré zabilo EA.

Momentálne sa tvorcovia naprieč mestami Edmonton a Austin vrátili späť k sériám, ktoré majú fanúšikovia v obľube – Mass Effect a Dragon Age, no otázka či je toto BioWare tým BioWare, ktoré vytvorilo prvú Dragon Age hru alebo Mass Effect trilógiu, je na mieste.

Asi presne túto otázku si položil populárny Youtuber LegacyKillaHD a tak sa pustil do skúmania. A výsledkom toho je celkom šokujúce číslo. Od konca roka 2015 opustilo štúdio BioWare viac ako 150 vývojárov, ktorí v BioWare pôsobili na pozíciách Senior a vyššie. Nájdeme medzi nimi bývalých šéfov BioWare Aaryna Flynna a Caseyho Hudsona, kreatívnych šéfov Mikea Laidlawa, Marka Darraha a ďalších ľudí, ktorí boli v štúdiu desiatky rokov. Viac však už v samotnom zozname a videu.

Kam však zamierili kroky týchto vývojárov. Okrem okolitých AAA štúdií sa hneď niekoľko ocitlo v úplne nových štúdiách ako Improbable, Archetype Entertianment a Aspyr.

Uvidíme teda, aký bude mať tento exodus dopad na kvalitu nových Dragon Age a Mass Effect hier. Zostáva nám len dúfať, že všetko dopadne dobre a týmito dvoma hrami sa BioWare vráti do formy. 

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk