E3 2021 sa uskutoční: S Xboxom a Ubisoftom, no bez EA a Sony

E3 2021 sa uskutoční: S Xboxom a Ubisoftom, no bez EA a Sony

 

Zaujímavé vyvrcholenie.

Napriek tomu, že s E3 2021 to vyzeralo veľmi bledo, keď bývalý šéf Nintendo of America Reggie Fils-Aimé prezradil, že návrh ESA (organizátor E3) na čisto digitálne podujatie nevykoval veľké nadšenie sa E3 2021 nakoniec predsa len uskutoční.

Potvrdil to organizátor ESA. Podujatie bude v tomto roku z pochopiteľných dôvodov v čisto digitálnej podobe a ESA bolo veľmi skúpe na bližšie detaily, no prezradili, že podujatie si získalo relatívne silnú podporu zo strany vydavateľov.

E3 2021 sa totiž zúčastnia Nintendo, Xbox (vrátane Bethesdy), Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two, Warner Bros. a Koch Media. Naopak, podujatie pravdepodobne odignorujú spoločnosti Sony, Electronic Arts, Activision Blizzard, Sega, Bandai Namco a Square Enix, aj keď ESA zdôraznilo, že vydavatelia majú stále čas na to, aby sa prihlásili.

Nakoľko však Sony, Electronic Arts a Activision Blizzard „bojkotovali“ E3 aj v roku 2019, tak asi nikto nečaká, že sa ho v tomto roku zúčastnia.

E3 2021 sa uskutoční v dňoch od 12. do 15. júna 2021. Dá sa teda predpokladať, že veľkú letnú prezentáciu Microsoftu, Bethesdy, Nintenda a Ubisoftu uvidíme práve počas E3, zatiaľ čo EA a Sony ju pripravia vo vlastnej réžii.

„Počas viac ako dvoch dekád bolo E3 prémiovou udalosťou na predstavenie toho najlepšieho vo videohernom priemysle zatiaľ čo spájal svet cez videohry. Snažíme sa urobiť z E3 viac inkluzívne podujatie, no stále chceme priniesť vzrušenie z nových herných predstavení a urobiť z neho centrum videohier,“ povedal šéf ESA Stanley Pierre-Louis.

Zdroj: ESA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk