Activision je v súdnom spore kvôli názvu Warzone

Activision je v súdnom spore kvôli názvu Warzone

 

Ehh..tak toto veľký zmysel nedáva.

Vydavateľ Activision Blizzard sa vydáva na ďalší súdny spor aj keď tentokrát asi ťažko hľadá spravodlivosť. Spoločnosť totiž zažalovala tvorcov free-to-play strategickej hry Warzone kvôli porušeniu ochrannej známky Warzone. Problémom je však to, že strategická hra Warzone vyšla ešte v roku 2017 a teda tri roky pred vydaním Warzone módu pre Call of Duty.

Tento súdny spor bude riešený v Kalifornii. Súdny spor má svoj počiatok v júni 2020, kedy Activision požiadal o registráciu ochrannej známky Warzone a Call of Duty Warzone, no to sa udialo až niekoľko mesiacov po tom, ako vyšiel samotný mód. V októbri však o registráciu ochrannej známky požiadala aj spoločnosť Warzone.com, LLC. V novembri si obe spoločnosti vymenili námietky proti registrácii ochrannej známky druhou stranou, čo vyústilo v to, že tvorca strategickej hry Warzone Randy Ficker poslal Activisionu tzv. cease and desist list v ktorom ich požiadal o zmenu názvu hry a o opustenie pokusov o registráciu ochrannej známky, inak sa dočkajú žaloby.

Zdá sa, že tento spor sa nevyriešil mimo súdu. V marci Ficker žiadal o finančné odškodnenie a Activision kontroval v apríli protinávrhom, ktorý však bol odmietnutý.

Activision tvrdí, že používanie názvu Warzone je chránené prvým dodatkom Americkej ústavy a nevyústi v zmätok u zákazníkov a preto chce na súde dokázať, že neporušuje práva na ochrannej známky strategickej hry Warzone: „Call of Duty Warzone od Activisionu nemôže byť viac vzdialený od hry protistrany, pretože v tomto prípade ide o malú doskovú hru na štýl hry Risk od Hasbro,“ tvrdia právnici Activisionu.

„Nie je teda možné, aby akýkoľvek člen verejnosti mal zmätok medzi týmito produktmi a myslel si, že sú nejakým spôsobom prepojené. Napriek tomu protistrana tvrdí, že Call of Duty Warzone od Activisionu porušuje jeho ochrannú známku kvôli slovu Warzone. Protistrana sa vyhrážala, že bude hľadať spôsob, ako znemožniť Activisionu používanie slova Warzone, taktiež hľadá odškodnenie za straty spôsobené používaním slova Warzone a taktiež si chce zabezpečiť odmietnutie registrácie ochrannej známky Warzone pre Call of Duty Warzone zo strany patentového úradu.“

„V roku 2017 som vydal indie hru Warzone. V roku 2020 Activision vydal Call of Duty: Warzone a teraz ma žaluje, pričom sa spolieha na moje obmedzené finančné možnosti pri možnom súde. Mám rád vývoj hier a venoval som posledných 10 rokov svojho života vývoju hry WarLight a jej pokračovaniu Warzone. Je to hra inšpirovaná hrou Risk.“

„Táto hra mi zabezpečuje príjem už dekádu. Nemám žiadnych zamestnancov a všetko som robil sám a to som chcel robiť aj naďalej. Prekvapilo ma, že Activision dal svojej hre názov Call of Duty: Warzone a šokovalo ma, keď požiadali o registráciu ochrannej známky pre Warzone.“

„Zákon o ochranných známkach hovorí o tom, že kto použije to meno ako prvý ho aj dostane, takže nikto nemôže dnes prísť a nazvať svoju hru Minecraft. Activision si však myslí, že preň zákony neexistujú. Vyhrážajú sa mi blokovaním žiadosti o ochrannú známku pre Warzone a to aj napriek tomu, že som vytvoril Warzone hru pred nimi,“ prezradil Ficker a označil žalobu Activisionu za absurdnú.

„Ľudia mi píšu, že sa nevedia do hry pripojiť na Xboxe a na PS4 napriek tomu, že moja hra tam nebola vydaná. Vždy im posielam, že Warzone a Call of Duty Warzone nie je tá istá hra a mali by kontaktovať Activision.“ Podľa neho nepomáha ani to, že Activision promuje svoj Battle Royale mód ako Warzone a nie ako Call of Duty Warzone.

Ficker spustil GoFundMe stránku, ktorá mu má pomôcť finančne zvládnuť právnickú bitku s Activisionom. Zatiaľ vyzbieral vyše 15 tisíc dolárov.

Zdroj: Eurogamer
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk