Šéf vývoja Zaklínača 3 opúšťa CD Projekt RED, čelil obvineniam zo šikany

Šéf vývoja Zaklínača 3 opúšťa CD Projekt RED, čelil obvineniam zo šikany

 

Jedno z mien, ktoré sú v Poľsku pevne späté s videohernou sériou Zaklínač, patrí Konradovi Tomaszkiewiczovi. Práve on šéfoval vývoju cenami ovenčeného tretieho Zaklínača a podieľal sa aj na tvorbe prvého a druhého dielu, rovnako ako na vývoji Cyberpunku 2077. Bohužiaľ, Tomaszkiewicz po 17 rokoch opúšťa najznámejšie poľské štúdio po tom, čo čelil internému vyšetrovaniu zo šikany zamestnancov.

Hoci ho nakoniec zbavili všetkých obvinení, Tomaszkiewicz sa aj tak rozhodol z CD Projektu RED odísť, ospravedlňujúc sa pri tom za všetku „zlú krv“, ktorú spôsobil. V rozlúčkovej správe pre kolegov napísal, že hoci vyšetrovanie rozhodlo v jeho prospech, mnoho spolupracovníkov stále cíti diskomfort či strach, a preto odchádza. Zároveň prisľúbil, že bude pracovať na svojom problematickom správaní.

Tomaszkiewicz patril k najtalentovanejším vývojárom v CD Projekte RED. V štúdiu začínal ešte v roku 2007 ako tester prvého Zaklínača, pričom pri druhom dieli už šéfoval divízii zodpovednej za scenár príbehu a jednotlivé úlohy. Pri Zaklínačovi 3 už viedol celý vývoj hry vrátane jej expanzií a neskôr sa dostal na pozíciu herného vývoja.

Pre štúdio, ktoré má za sebou katastrofické vydanie svojej najnovšej hry, ide o druhý odchod kľúčovej osoby za krátky čas. Pred mesiacom totiž CD Projekt RED opustil aj jeden z hlvných dizajnérov Cyberpunku Andrzej Zawadzki.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk