Starfield, Halo a nové štúdiá? Čo očakávať od spoločnej konferencie Xboxu a Bethesdy?

Starfield, Halo a nové štúdiá? Čo očakávať od spoločnej konferencie Xboxu a Bethesdy?

 

Hádam sa konečne dočkáme aj záberov z hrania.

Microsoft to uzavretí veľkolepej akvizície Bethesdy prichystal s týmto vydavateľom svoju prvú veľkú prezentáciu, ktorá bude prezentovaná ako súčasť E3 2021. Podujatie by malo trvať 90 minút a začiatok je naplánovaný na nedeľu, 13. júna 2021. Ako si však správne nastaviť očakávania, aby sme neodchádzali sklamaní?

Čo určite uvidíme?

Halo Infinite – Nová šanca na reparát. Po minuloročnej konferencii odchádzali fanúšikovia série Halo spokojní a rozčarovaní zároveň. Hra po stránke hrateľnosti vyzerala dobre. Problémom bola technická stránka. Hra tak bola odložená a je na čase ukázať, aký pokrok spravilo štúdio 343 Industries za rok. A taktiež by potešil dátum vydania.

Starfield – Asi nikto neverí, že počas E3 2021 neuvidíme Todda Howarda a jeho prezentáciu očakávanej RPG hry Starfield. Táto hra bude pravdepodobne reprezentovať hlavú časť Bethesdy na tejto konferencii, no vydanie v tomto roku neočakávame. No dátum vydania a zábery z hrania by sa určite hodili.

Microsoft Flight Simulator – Je ten správny čas, aby sme sa konečne dozvedeli dátum vydania Microsoft Flight Simulator na konzoly. Hra bola na PC obrovským úspechom a hráči majú sľúbené vydanie v lete a nedivili by sme sa, keby bola hra vydaná tesne po E3 2021.

Psychonauts 2 – Očakávaná plošinovka od štúdia Double Fine Productions po dlhom a náročnom vývoji konečne mieri na cieľovú rovinku. Vydanie sa očakáva v auguste a preto by bolo fajn konečne ohlásiť dátum vydania.

Forza Horizon 5 – Forza mieri do Mexika. Ak ešte do dnešného dňa neveríte, tak po show sa zaradíte medzi „veriacich.“ Microsoft plánuje využiť silu Xboxu v Mexiku na prezentáciu tejto rôznorodej krajiny a zároveň si posilní svoju pozíciu na tomto trhu. Ešte k tomu pridá dátum vydania a je vymaľované.

Battlefield 2042 – Po skvelom úvodnom traileri nám EA odkázalo, že prvé zábery z hrania uvidíme na Xbox a Bethesda konferencii. Takže je jasné, že hra sa tam objaví. Uvidíme však, či sa naplnia špekulácie, že hra sa objaví v deň vydania v predplatnom Xbox Game Pass.

Xbox Game Pass a akvizície – Je samozrejmosťou, že gro celej prezentácie bude v službe Xbox Game Pass. Očakávame novú nádielku hier do predplatného a ak sa pošťastí, tak sa rodina Xbox štúdií opäť raz rozrastie.

Čo pravdepodobne uvidíme?

„Omen“ – Štúdio Arkane Austin momentálne údajne pracuje na úpírskej immersive sim hre s pracovným označením Omen. O hre nevieme prakticky nič, no očakávame jej úvodné ohlásenie práve na tohtoročnej E3 s vydaním niekedy v priebehu roka 2022.

S.T.A.L.K.E.R. 2 – Microsoft uzavrel spoluprácu so štúdiom GSC Game World a hra S.T.A.L.K.E.R. 2 tak dostala časovú exkluzivitu pre Xbox konzoly a bude pridaná do služby Xbox Game Pass. Z hry sme však nevideli priame zábery z hrania a práve to očakávame na tohtoročnej E3 konferencii.

Age of Empires 4 – Hra síce dostala samostatnú prezentáciu pred nejakým časom, no hra nemá konkrétny dátum vydania a vieme iba to, že hra príde v roku 2021. Takže je najlepší čas napraviť tento „problém“ a dozvedieť sa, kedy si hru budeme môcť zahrať.

Projekt „Typhoon“ – Vydavateľská odnož Xbox Game Studios údajne pracuje na minimálne štyroch exkluzívnych hrách s rôznymi externými štúdiami a jednou z hier je tzv. „Project Typhoon.“ Hovorí sa o tom, že pôjde o kooperatívne zameranú hru, ktorú vraj vyvíja Avalanche (Just Cause). A vyzerá to tak, že ohlásenia sa dočkáme na tohtoročnej E3.

Grounded – Survival hra od štúdia Obsidian vyšla minulý rok, no prešla si Early Access obdobím a tak očakávame náznak dátumu plnohodnotného vydania hry.

Čo možno uvidíme?

The Outer Worlds 2 – Obsidian je určite zaneprázdnený vývojom Avowed, no prvá hra vyšla v roku 2019 a je čas na ohlásenie pokračovania. Na zahranie dvojky však budete potrebovať Xbox konzolu alebo PC. Alebo si ju budete môcť streamovať. Take-Two totiž prezradilo, že práva na dvojku má v rukách pevne Microsoft.

Avowed – Veľká fantasy hra od Obsidianu bola ohlásená na minuloročnom Showcase. A podľa dostupných informácií jej vývoj pokračuje relatívne bez zádrheľov, takže by sme radi videli ako hra vyzerá pri reálnom hraní.

Senua’s Saga: Hellblade II – Hra, ktorá bola predstavená spolu s konzolou Xbox Series X ešte koncom roka 2019. Aj keď vzhľadom na to, že vývojári používajú Unreal Engine 5 je zrejmé, že na vydanie si ešte chvíľu počkáme, tak dúfame, že sa štúdiu Ninja Theory podarilo pripraviť niečo z čoho budú fanúšikovia jednotky nadšení.

Čo pravdepodobne neuvidíme?

Wolfenstein III – Aj keď Pete Hines ešte v roku 2018 potvrdil, že tretí Wolfenstein je vo vývoji, tak akosi neočakávame, že sa hra objaví na tohtoročnej E3. Možno QuakeCon?

Everwild – Hra bola predstavená ešte v roku 2019 a v roku 2020 sme sa dočkali ďalšieho traileru, no zdá sa, že na hru si ešte chvíľu počkáme a tretí trailer, ktorý nepredstaví hrateľnosť asi nemá zmysel pripraviť. Hlavne ak sa chce Microsoft vyhnúť kritike kvôli neustálemu používaniu CGI na prezentovanie svojich hier.

Forza Motorsport – Asi nemá veľký zmysel ukazovať Foza Motorsport, keď Microsoft ukáže Forzu Horizon 5, však? Logické...

Perfect Dark – Nové štúdio The Initiative ukázalo, že pracuje na Perfect Dark hre na The Game Awards 2020. No aj tak neočakávame, že by sme sa hry mali dočkať na tohtoročnej E3. Na to je hra príliš vzdialená od svojho vydania.

Fable – Podobný prípad ako Perfect Dark. Hra príliš vzdialená od svojho vydania a asi nemá zmysel ukazovať ju teraz.

Čo určite neuvidíme?

Gears 6 – The Coalition nedávno prezradilo, že migrujú na Unreal Engine 5 a chvíľu od nich nebudeme počuť nič. Okrem Gears 6 pracuje štúdio aj na novej značke, takže hádam na budúci rok sa pošťastí...

Deathloop – Arkane Lyon síce plánuje vydať svoju novú hru v roku 2021, no Sony si zakúpilo časovú exkluzivitu na PlayStation 5 a na Xboxe sa tak hra ukáže až v 2022. A Sony tak má určite aj marketingové práva na hru, takže neočakávame, že ju uvidíme.

GhostWire: Tokyo – Presne ten istý prípad ako Deathloop. Časová exkluzivita, marketingové práva...

State of Decay 3 – Microsoft prezradil, že štúdio Undead Labs pracuje na trojke už minulý rok, no taktiež padli slová „predprodukcia.“ Takže v COVID časoch to je jasná červená stopka voči tomu, že by sa hra mala objaviť na tohtoročnej konferencii.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk