Čínsky Tencet sa stal väčšinovým vlastníkom tvorcov Spec Ops: The Line

Čínsky Tencet sa stal väčšinovým vlastníkom tvorcov Spec Ops: The Line

 

Ďalšia expanzia.

Asi najagresívnejšou spoločnosťou z hľadiska investovania a akvizícií do herných spoločnosti je čínsky gigant Tencent. Ten iba v roku 2020 investoval do 31 herných spoločností a okrem iného získala aj spoločnosť Leyou, ktorá zas vlastní štúdiá ako Digital Extremes (Warframe), Splash Damage (Gears Tactics) či Certain Affinity.

Spoločnosť je však pri chuti aj v roku 2021 a už napríklad kúpili tvorcov Don’t Starve a investovali aj do českého štúdia Bohemia Interactive. A teraz ohlásili, že sa stávajú väčšinovým vlastníkom Berlínskeho štúdia Yager.

Toto štúdio je známe hlavne vďaka excelentnej strieľačke z pohľadu tretej osoby, Spec Ops: The Line, ktorá vyšla v roku 2012. Aktuálnou hrou štúdia je The Cycle, PvPvE strieľačka, ktorá je momentálne v Early Access a jej vydanie sa plánuje ešte v priebehu tohto roka.

Tencent už do štúdia Yager raz investoval a to na začiatku roka 2020. Vtedy však získal iba menšinový podiel a je zrejmé, že spolupráca sa zapáčila obom stranám. Štúdio si údajne zachová slobodu pri tvorení, no dostane kapitál navyše.

„Nová investícia Tencentu ukazuje na dôveru voči nám a na veľký potenciál hry The Cycle. Pre nás väčšinový podiel Tencentu znamená, že budeme mať zdroje na rozširovanie štúdia a hier, na ktorých pracujeme. S Tencentom máme k dispozícii silného partnera, ktorý podporí naše strategické ciele,“ prezradil šéf štúdia Timo Ullmann.

Zdroj: Gamesindustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk