Electronic Arts pokračuje v raste a pripravuje sa na kľúčové obdobie

Electronic Arts pokračuje v raste a pripravuje sa na kľúčové obdobie

 

Rástli aj odhady.

Svoju finančnú správu za FY2022 Q1 zverejnil aj vydavateľ Electronic Arts, ktorý sa pochválil, že za obdobie apríl-jún sa mu podarilo dosiahnuť tržby vo výške 1,55 miliardy dolárov, čo je jemný nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka (1,46 miliardy). Zisk spoločnosti však oproti minulému roku klesol zo 471 miliónov dolárov na 322 miliónov dolárov.

Až viac ako 1 miliarda pochádzala z live service platieb a mikrotransakcií a zvyšok pripadol štandardnému predaju hier.

EA Sports hry pritiahli k hraniu za posledný rok 140 miliónov hráčov, pričom až 31 miliónov dosiahla hra FIFA 21.

Úspešná je naďalej aj hra Apex Legends, pretože počas 9. sezóny dosiahla 13 miliónov unikátnych hráčov týždenne, pričom hra zaznamenala rekord v počte hráčov za jeden deň.

EA sa pripravuje na ďalšie kvartály a ich očakávania sú veľmi veľké. Už počas tohto kvartálu vydali F1 2021, no do konca septembra by sme sa mali dočkať vydania Madden NFL 22, FIFA 22 a menšej hry Lost In Random.

V treťom kvartáli bude nasledovať vydanie Battlefield 2042 pričom trailery na hru majú podľa EA už viac ako 210 miliónov pozretí. Taktiež sa chystá vydanie NHL 22. O podrobnostiach novej NHL hry (platformy, engine) však nepadla ani zmienka. 

EA prezradilo, že Mass Effect Legendary Edition sa predávala „výrazne nad očakávania“ a veľmi úspešnou bola aj hra It Takes Two.

Spoločnosť potvrdila, že naďalej plánuje investovať do série Jedi Fallen Order a je zrejmé, že sa dočkáme pokračovania.

Celoživotné tržby hry Apex Legends presiahli 2 miliardy dolárov.

EA naďalej plánuje priniesť späť pretekársku sériu Need for Speed, no štúdio Criterion momentálne pomáha s dokončením Battlefield 2042 a vývoj hry tak ešte chvíľu potrvá.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk