Activision má problém – Štát Kalifornia ho obvinil zo skartovania dokumentov

Activision má problém – Štát Kalifornia ho obvinil zo skartovania dokumentov

 

Spor pokračuje.

Je to už niekoľko týždňov, čo sa vydavateľ Activision Blizzard dočkal žaloby zo strany štátu Kalifornia, ktorý vydavateľstvo obvinil z toho, že umožnil fungovanie prostredia, kde boli sexizmus, rasizmus a sexuálne obťažovanie bežnými udalosťami. Vedenie vydavateľstva Activision sa síce snažilo celú žalobu zľahčiť, no to sa im vypomstilo, pretože zamestnanci vydavateľstva začali protestovať a otvorenie vedenie spoločnosti kritizovali.

Táto žaloba mala obrovský dopad na Blizzard. Počas posledných týždňov odišli zo svojich postov šéf Blizzardu J. Allen Brack, šéf HR Blizzardu a ďalší traja vysokopostavení vývojári legendárneho štúdia.

Samozrejme do konca súdneho sporu nemá zmysel ukazovať prstom a je potrebné, aby sa rozhodlo spravodlivo, no v súčasnosti to pre spoločnosť nevyzerá dobre. Štát Kalifornia totiž pridal dodatok ku svojej žalobe v ktorom tvrdí, že zamestnanci Activision Blizzard skartovali dokumenty, ktoré boli potrebné na vyšetrovanie tohto prípadu.

Medzi tieto dokumenty patrili napríklad sťažnosti zamestnancov, ktoré sa týkali práve predmetnej žaloby a organizácia DFEH (žalobca) obvinia Activision Blizzard z marenia vyšetrovania: „DFEH bola informovaná, že dokumenty a záznamy neboli držané tak, ako je to vyžadované zo strany zákona a to vrátane dokumentov, ktoré sú potrebné na vyšetrovanie a ktoré boli skartované HR oddelením a emailové komunikácie boli zmazané po 30 dňoch od odchodu dotknutých zamestnancov.“

Tým sa spoločnosť podľa DFEH dopustila porušenia federálneho zákona, ktorý vyžaduje, aby takéto dokumenty boli skladované počas dlhšieho obdobia a DFEH taktiež skonštatovala, že to poukazuje na neochotu spoločnosti spolupracovať s vyšetrovateľmi.

 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk