Ďalšie zmeny v Blizzarde: Jeden zo šéfov štúdia odchádza po troch mesiacoch

Ďalšie zmeny v Blizzarde: Jeden zo šéfov štúdia odchádza po troch mesiacoch

 

Jeden vládne všetkým.

Augustový exodus zo štúdia Blizzard zasiahol okrem mnohých popredných vývojárov aj tie najvyššie miesta a porúčal sa šéf Blizzardu J. Allen Brack. Na jeho pozíciu nastúpili rovno dvaja noví šéfovia štúdia – Mike Ybarra a Jen Oneal, no tá druhá menovaná vydržala na pozícii iba tri mesiace.

Jen Oneal totiž oznámila, že opúšťa svoju pozíciu a aj štúdio Blizzard a to ku koncu tohto kalendárneho roka. S okamžitou platnosťou sa tak sa jediným šéfom Blizzardu stáva Mike Ybarra: „Nerobím to preto, lebo som bez viery Blizzard, práve naopak. Som inšpirovaná vášňou v srdci vývojárov, ktorí pracujú na zmysluplných zmenách. Táto energia ma inšpiruje k odchodu, aby som som mohla robiť niečo, čo bude mať ešte väčší dopad na hry a diverzitu a budem sa snažiť urobiť niečo z čoho bude profitovať Blizzard a aj celý herný priemysel. A aj keď neviem, kde sa táto cesta začne, som z nej nadšená.“

Vedenie Activision Blizzard darovalo miliónový grant na podporu neziskovej organizácie Women in Games International. Prekvapením bol odchod Oneal aj pre zamestnancov Blizzardu, ktorý sa o ňom podľa zdrojov PC Gamer dozvedeli vtedy, kedy aj verejnosť, čo určite nevysiela pozitívne signály

Pred nástupom do pozície jedného zo šéfov Blizzardu bola Oneal šéfkou štúdia Vicarious Visions, ktoré bude podľa posledných dostupných informácií v najbližších mesiacoch kompletne spojené s Blizzardom po dokončení hry Diablo II: Resurrected.

Mike Ybarra prišiel do Blizzardu v novembri 2019 , kde najprv pôsobil ako vice-prezident Blizzardu pre platformy a technológie. Ešte predtým pôsobil na rôznych pozíciách vrámci Xbox divízie Microsoftu a mal napríklad na starosti službu Xbox Live.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk