Už aj Xbox „prehodnocuje svoj vzťah“ s Activision Blizzard

Už aj Xbox „prehodnocuje svoj vzťah“ s Activision Blizzard

 

Zatiaľ však žiadne konkrétne kroky.

Včera ste si mohli prečítať celkom rozsiahly článok, ktorý hádam solídne vyfarbil obraz o tom, čo sa momentálne deje vo vydavateľstve Activision Blizzard.

Iba v skratke. Šéf vydavateľstva Bobby Kotick aktívne kryl vinníkov v prípadoch sexuálneho zneužívania, sám sa občas nevedel zmestiť do kože a ženskej šéfke Blizzardu platil menej ako mužskému šéfovi len preto, že je žena.

Tlak na Koticka je tak masívny. Pripojila sa aj skupina akcionárov a pripojil sa dokonca aj šéf Sony Interactive Entertainment, aj keď iba v podobe interného emailu. A podobný krok spravil aj šéf Xboxu, Phil Spencer.

Spencer totiž tiež poslal zamestnancom Xboxu email v ktorom prezradil, že je „rozrušený a utrápený otrasnými udalosťami a akciou vo vydavateľstve Activision Blizzard.“ Dodal, že takéto správanie „nemá miesto v hernom priemysle“ a Xbox „prehodnocuje všetky aspekty vzťahu s Activision Blizzard a robí proaktívne úpravy.“

Otázka je, akú moc majú držitelia platforiem. Call of Duty Vanguard asi z predaja stiahnuť nemôžu bez porušenia vydavateľskej zmluvy, čo by ich stálo nemalé peniaze. Sony už ale stiahlo reklamy na Call of Duty Vanguard z dashboardu PlayStation Store. Ide tak skôr o nepriamy tlak na správnu radu Activision Blizzard, aby sa tá zbavila Koticka.

To však nemusí byť také jednoduché. Jednak, Kotick má v správnej rade mnoho ľudí, ktorým pomohol dostať sa tam a zároveň podľa dostupných informácií má Kotick na svoju pozíciu nastavený doslova zlatý padák vo výške 300 miliónov dolárov, čo je suma, ktorá prevyšuje množstvo peňazí potrebných na vývoj Call of Duty hier.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk