Šéf Activision Blizzard rezignuje „ak nenapraví problémy“ v spoločnosti

Šéf Activision Blizzard rezignuje „ak nenapraví problémy“ v spoločnosti

 

Prvý krok.

Posledný týždeň bol pre šéfa Activision Blizzard Bobbyho Koticka obzvlášť horúci. Podkúril mu The Wall Street Journal, ktorý vydal článok v ktorom ho obvinil, že vedel o všetkých problémoch v spoločnosti a dokonca kryl vinníkov, ako dnes už bývalého šéfa štúdia Treyarch.

A aj keď sa zdá, že správna rada stojí pevne za Kotickom a to aj napriek protestom, otvoreným výzvam na odstúpenie a tlaku akcionárov, tak samotný Kotick už údajne pripustil možnosť, že by na svoju pozíciu rezignoval. Túto informáciu opäť zverejnil The Wall Street Journal, ktorému to prezradil zdroj z vnútra spoločnosti. Túto možnosť údajne Kotick vyslovil počas piatkového stretnutia s vedením spoločnosti.

Kotick povedal, že sa hanbí za niektoré incidenty, ktoré sa udiali, ospravedlnil sa a povedal, že ak sa mu nepodarí rýchlo napraviť problémy, ktorým teraz čelí spoločnosť, tak je ochotný na svoju pozíciu rezignovať.

Medzitým otvorenú výzvu k rezignácii podpísalo už 1800 zamestnancov Activision Blizzard, čo je približne 18% všetkých zamestnancov naprieč divíziami Activision, Blizzard a King. A k výzve k tomu, aby sa niečo zmenilo sa pripojili nepriamo aj šéfovia PlayStation a Xboxu.

Zdroj: WSJ
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk