Už aj Nintendo sa pridalo ku kritike vydavateľstva Activision Blizzard

Už aj Nintendo sa pridalo ku kritike vydavateľstva Activision Blizzard

 

Slabá reakcia.

Posledný týždeň bol pre šéfa Activision Blizzard Bobbyho Koticka menej ako ideálny. Po zverejnení článku The Wall Street Journal sa jeho stolička výrazne rozkývala. Jeho odchod žiada časť zamestnancov, akcionárov a už aj on sám priznal, že keď sa mu nepodarí veci napraviť tak odstúpi.

Celkom netradične sa však ku kritike pripojila aj veľká trojica výrobcov konzol – najprv svoju kritiku adresoval šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan, následne šéf Xboxu Phil Spencer a teraz sa k nim pridal šéf Nintendo of America Doug Bowser.

Ten v internom emaily, ktorý bol smerovaný k zamestnancom Nintenda na západe skritizoval Activision Blizzard za nedostatočnú reakciu na obvinenia, ktoré okolo Koticka plávajú: „Spolu s vami som sledoval dianie v Activision Blizzard a správy o sexizme a toxicite v spoločnosti. Podľa mňa sú tieto obvinenia znepokojujúce. Idú proti mojim hodnotám, rovnako ako proti hodnotám Nintenda.“

Bowser dodal, že sú v kontakte so zástupcami Activision Blizzard a dúfa, že vydavateľstvo sa pustí do ráznejších krokov. Bowser taktiež vyzval asociáciu ESA (Entertainment Software Association), aby držala u svojich členov vyšší štandard. Aj Activision Blizzard a aj Nintendo sú súčasťou tejto organizácie.

„Každá spoločnosť v priemysle musí vytvárať prostredie, kde je každý rešpektovaný a braný rovnocenne a kde všetci rozumejú dôsledkom za porušenie týchto pravidiel.“

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk