Ďalšia katastrofa pre Square Enix: Outriders ešte stále nie je v pluse

Ďalšia katastrofa pre Square Enix: Outriders ešte stále nie je v pluse

 

Odhalili to dokumenty.

Square Enix v pondelok ohlásil pondelok predaj svojich štúdií Crystal Dynamics, Square Enix Montreal a Eidos Montreal za 300 miliónov dolárov spoločnosti Embracer Group. Jedným z dôvodov nízkej ceny a aj ochoty predaja bola okrem iného aj 200 miliónová sekera, ktorú vytvorili hry Marvel’s Avengers a Guardians of the Galaxy.

A ak ste si mysleli, že sú to jediné neúspešné hry Square Enix od západných štúdií, tak vás vyvedieme z omylu. Web TweakTown totiž zistil, že ani ďalšia ich západná hra nie je v pluse. A reč je o hre Outriders.

Podľa finančnej správy štúdia People Can Fly, ktoré hru vyvíjalo, sa projekt do 31. decembra 2021 neprehupol do čiernych čísel a projekt bol do tohto dátumu v strate. To znamená, že samotné štúdio nedostalo od Square Enix ani cent na dodatočných poplatkoch a Square Enix zatiaľ nedostal späť peniaze, ktoré vrazil do vývoja, marketingu a distribúcie hry.

„Skupina nezískala žiadne poplatky od vydavateľa a to od vydania hry do 31. decembra čo znamená, že tržby získané za predaj hry neboli dostatočne vysoké na to, aby pokryli náklady na vývoj, distribúciu a marketing hry,“ uviedlo štúdio vo finančnej správe.

Ide tak o ďalší neúspešný „západný“ projekt vydavateľstva a asi jediným dôvodom, prečo People Can Fly Square nepredal je ten, že ho nevlastní. O to podivnejšie je, že štúdio dostalo ďalší rozpočet na vývoj expanzie Wordslayer, ktorá príde v júni tohto roka. Square Enix navyše vlastní aj práva na Outriders značku, takže aj keby si ju chcelo štúdio zobrať pod svoje krídla, tak zadarmo by to určite nebolo.

Štúdio taktiež skonštatovalo, že môže odmietnuť vytvoriť ďalší dodatočný obsah v prípade, ak bude situácia pretrvávať, no Square Enix môže vybrať iné herné štúdio, aby hru ďalej podporovali.

Uvidíme teda, či Worldslayer prinesie dostatok financií, aby sa stal projekt ziskovým.

Zdroj: Tweaktown

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk