Ubisoft si údajne stanovil cenu za predaj spoločnosti

Ubisoft si údajne stanovil cenu za predaj spoločnosti

 

Nájde sa niekto, kto by to zaplatil?

Keď sa hovorí o predaji ďalšej hernej spoločnosti, najčastejšie sa hovorí o francúzskom vydavateľstve Ubisoft, ktorý posledné mesiace bojuje so škandálmi, odlivom skúsených vývojárov a problémami s produkciou svojich hier. To sa odrazilo aj na cene akcií na trhu a relatívne nízka cena Ubisoftu (6 miliárd dolárov) z neho robí atraktívny cieľ. A aj keď verejne Ubisoft hovorí o snahe udržať si nezávislosť, na pozadí sa údajne dejú iné veci.

Podľa Dealreporter si totiž už veľká časť akcionárov Ubisoftu stanovila sumu za ktorú by boli ochotní svoje akcie predať. Tá by sa mala pohybovať na úrovni 60-70€ (v súčasnosti je to 48€ za akciu) čo by znamenalo, že záujemca by musel zaplatiť približne 8,5 miliardy dolárov.

Druhá časť akcionárov však verí, že Ubisoft sa zo súčasnej diery vo vývoji ceny akcií zdvihne a navrhujú počkať, pokiaľ cena akcií vydavateľstva presiahne takú úroveň, že by mohli Ubisoft predať za 100€ za akciu.

Ubisoft presiahol 100€ za akciu raz vo svojej histórii a to v roku 2018. Odvtedy však trajektória vývoja ceny vydavateľstva smeruje nadol.

Uvidíme teda, ako sa situácia okolo Ubisoftu vyvinie. Zdá sa však, že v súčasnosti je možný každý scenár. Aj ten, že vlastnícka štruktúra Ubisoftu zostane rovnaká ako doteraz, aj ten, že Ubisoft sa spojí s investičnou spoločnosťou a stiahne ju z akciového trhu a aj to, že Ubisoft bude mať nového vlastníka.

Zdroj: Dealreporter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk