• Hlavná stránka
  • Ostatné
  • Novinky
  • Call of Duty: Modern Warfare II je najväčším vydaním Call of Duty hry v histórii – hra má na konte miliardu dolárov
Call of Duty: Modern Warfare II je najväčším vydaním Call of Duty hry v histórii – hra má na konte miliardu dolárov

Call of Duty: Modern Warfare II je najväčším vydaním Call of Duty hry v histórii – hra má na konte miliardu dolárov

 

Nedotknuteľná hra?

Vydavateľstvo Activision Blizzard zverejnilo svoje finančné výsledky za tretí kvartál súčasného finančného roka a bohužiaľ to nie je veľmi príjemná pesnička. Našťastie to však dnes už takmer nikoho trápiť nemusí. Poďme však pekne postupne.

Tržby vydavateľstva boli na úrovni 1,78 miliardy dolárov, čo je celkom veľký 14% medziročný pokles. Zisk spoločnosti dosiahol 435 miliónov dolárov, čo je masívny 32% medziročný pokles. Dôvod je jednoduchý. Call of Duty: Vanguard. (Ne)popularita tohto dielu Call of Duty totiž spôsobila výrazný prepad tržieb a tie nezachránil ani úspech Diablo Immortal.

To však Activision Blizzard nemusí vôbec trápiť, pretože Call of Duty: Modern Warfare II im všetko vynahradí. Spoločnosť totiž oznámila, že hra zarobila za úvodných 10 dní v predaji viac ako jednu miliardu dolárov. Prekonala tak rekord Call of Duty série, ktorý držala hra Call of Duty: Black Ops II (2012). Tá dosiahla miliardu dolárov za 15 dní. Taktiež pripomíname, že miliarda dolárov zahŕňa iba tržby z predaja fyzických a digitálnych kópií hry a neberie do úvahy mikrotransakcie.

Z Call of Duty: Modern Warfare II sa tak stala hrou, ktorá sa zaradila na druhé miesto v rýchlosti dosiahnutia jednej miliardy v tržbách. Jediná hra, ktorej sa to podarilo v histórii rýchlejšie bolo GTA V.

Navyše, Activision Blizzard ešte stále čaká vydanie Call of Duty Warzone 2.0, ktoré je naplánované na 16. novembra.

A aby toho nebolo málo, tak masívnym úspechom je aj vydanie Overwatch 2. Vydavateľstvo totiž prezradilo, že hru si od vydania zahralo viac ako 35 miliónov hráčov za prvý mesiac od vydania. Podľa Activision Blizzard bolo „množstvo z týchto hráčov úplne nových“ a teda takých, ktorí prvý Overwatch nikdy nehrali.

Na december je naplánované spustenie druhej sezóny hry, ktorá prinesie novú hrateľnú postavu a samozrejme aj nový Battle Pass, ktorý prinesie ďalšie peniažky na účet vydavateľstva.

Vedenie Activision Blizzard nevydalo žiadny predpoklad na tržby vo štvrtom kvartáli a to vzhľadom na prebiehajúci predaj spoločnosti Microsoftu. Dozvedeli sme sa však, že dokončenie akvizície je stále plánované na koniec finančného roka Microsoftu (do 30. júna 2023).

Zdroj: ActivisionBlizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk