Ubisoft v problémoch?!: Zrušené hry, šiesty odklad Skull & Bones a slabé predaje

Ubisoft v problémoch?!: Zrušené hry, šiesty odklad Skull & Bones a slabé predaje

 

Toto nevyzerá dobre.

Francúzsky Ubisoft sa už dlhšiu dobu potáca v problémoch. Tie vyvrcholili vo fakt, že toto vydavateľstvo v minulom roku nevydalo prakticky žiadnu hru, ktorá by sa dala považovať za úspech a ich reputácia pri vývoji hier taktiež nie je najlepšia. A to všetko sa prakticky potvrdilo teraz.

Spoločnosť totiž oznámila, že zrušila tri neohlásené hry a to po tom, čo Ubisoft v júli 2022 zrušil štvoricu hier. Dokopy má teda spoločnosť na konte sedem zrušených hier za šesť mesiacov, čo je pôsobivý, no zároveň smutný výsledok.

Taktiež sme sa dozvedeli, že nekonečne vyvíjaná pirátska hra Skull & Bones sa dočkala ďalšieho a v poradí už šiesteho odkladu. Hra mala prísť začiatkom marca, no podľa nového kalendára vydaní sa tejto hry dočkáme až v ďalšom finančnom roku Ubisoftu, ktorý plynie od apríla 2023 do marca 2024. V tomto finančnom roku plánuje Ubisoft taktiež vydať hry Assassin’s Creed Mirage, Avatar: Frontiers of Pandora a taktiež aj ďalšie zatiaľ neohlásené hry, vrátane jednej veľkej AAA hry a „sľubných free-to-play hier.“ A treba podotknúť, že Ubisoft nutne potrebuje, aby Mirage a Avatar komerčne zabrali.

Primárnym dôvodom, prečo Ubisoft vydal túto správu pre investorov takto nečakane je zníženie finančného odhadu smerom k súčasnému finančnému kvartálu. Ubisoft totiž očakáva za obdobie október-december 2022 10% medziročné zníženie tržieb čo je problém hlavne s ohľadom na fakt, že Ubisoft očakával 10% medziročné zvýšenie. Ešte horšie znie fakt, že Ubisoft očakáva masívnu 537-miliónovú stratu namiesto 400-miliónového zisku za súčasný finančný rok. Primárnym dôvodom týchto masívnych problémov Ubisoftu je fakt, že hry Mario + Rabbids: Sparks of Hope a Just Dance 2023 nenaplnili očakávania Ubisoftu.

„Z našich nedávnych výsledkov sme jednoznačne sklamaní," uviedol v stredu generálny riaditeľ spoločnosti Ubisoft Yves Guillemot. "Čelíme protichodnej trhovej dynamike, keďže odvetvie sa naďalej posúva smerom k mega značkám a večne živým hrám, a to v kontexte zhoršujúcich sa ekonomických podmienok, ktoré ovplyvňujú spotrebiteľské výdavky. Napriek vynikajúcim hodnoteniam a prijatiu hráčmi, ako aj ambicióznemu marketingovému plánu nás hra Mario + Rabbids prekvapila: V posledných týždňoch roku 2022 a začiatkom januára sme sa stretli s nedostatočným výkonom. Just Dance 2023 mal tiež slabšie výsledky.“

„So súhlasom predstavenstva preto dnes prijímame ďalšie dôležité strategické a prevádzkové rozhodnutia. Je kľúčové pokračovať v prispôsobovaní našej organizácie, ďalej posilňovať našu realizáciu a zabezpečiť, aby sme hráčom prinášali úžasné hry, ako aj vytvárali veľkú hodnotu."

Aj keď Ubisoft priamo nespomenul prepúšťanie, tak priznal, že chce ušetriť 215 miliónov dolárov v priebehu dvoch rokov na prevádzkových nákladoch. Je teda pokojne možné, že niekoľko desiatok (alebo stoviek) z viac ako 20 tisíc zamestnancov vydavateľstva si bude musieť hľadať nové zamestnanie: To sa dosiahne cielenou reštrukturalizáciou, odpredajom niektorých vedľajších aktív a bežným prirodzeným úbytkom," uviedla spoločnosť pre investorov. "Ubisoft sa bude naďalej snažiť zamestnávať vysoko talentovaných ľudí pre svoje najväčšie značky a živé služby.“

Guillemot adresoval aj vyhlásenie zamestnancom v ktorom ich požiadal o to, aby zabrali a vytiahli spoločnosť z tejto šlamastiky: „Dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujem vašu plnú energiu a odhodlanie, aby sme sa vrátili na cestu úspechu," napísal generálny riaditeľ spoločnosti Ubisoft Yves Guillemot v e-maile zamestnancom, ktorého kópiu si pozrel portál Kotaku. "Zároveň vás žiadam, aby každý z vás bol obzvlášť opatrný a strategický vo svojich výdavkoch a iniciatívach, aby sme boli čo najefektívnejší a najúspornejší.“

Pre Ubisoft a jeho krátkodobú budúcnosť to znamená hlavne ukončenie experimentálnych projektov a väčší dôraz na už zabehnuté a populárne značky ako Assassin’s Creed, Far Cry, Ghost Recon, Rainbow Six či The Division.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk